Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد:

پروژه احداث سیستم‌های نوین آبیاری در چاه‌تلخ شهرستان باشت ۶۰ درصدپیشرفت دارد.

پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه سیستم‌های نوین آبیاری در چاه‌تلخ باشت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی پروژه تجهیز اراضی روستاهای چاه تلخ، چالموره و دره‌باشت و پیشرفت فیزیکی طرح مشابه در منطقه غورک باشت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایانا در یاسوج  الیاس تاج‌الدینی پنج‌شنبه به همراه عبدالعلی بهاالدینی، مدیر آب و خاک خود به شهرستان باشت رفت و بعد از دیدار با کارکنان و کارشناسان پهنه‌ها در این شهرستان از چند پروژه بازدید و در جریان روند پیشرفت آن‌ها قرار گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ابتدا در دیدار با کارشناسان و مروجین پهنه در شهرستان باشت مستمع درد دل های پرسنل خویش بود و در خصوص مشکلات سد راه صدور مجوزها  و لزوم توجه بیش از پیش به دیدگاه کارشناسان محلی در صدور دستورالعمل‌های وزارتی با پرسنل جهادکشاوری شهرستان باشت سخن گفت.

تاج‌الدینی گفت: خشکسالی و تحریم‌ها در کنار مشکلات ریشه‌ای مالی و رفاهی در بخش کشاورزی، محدودیت‌های زیادی به وجود آورده است اما حقیقتا انتظار می‌رود دغدغه اصلی کارشناسان ما مسائل فنی و علمی باشد و بیش از پیش به مسائل اصلی کشاورزی ورود کنید.

وی با تاکید بر توجه به معیشت کارکنان جهادکشاورزی افزود: بدون تردید خود من بیش از هر کسی در جریان مشکلات مالی کارکنان جهاد کشاورزی هستم اما در این موضوع نیز تردیدی ندارم که خشکسالی، تحریم و حقوق پایین نباید بهانه کار نکردن یا کم‌کاری شود.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی  خشکسالی موجود را مورد اشاره قرار داد و گفت: اگر تدبیر و راهکار در کار باشد، خشکسالی نمی‌تواند یک مانع باشد؛ از طرفی تحریم‌ها نیز با توجه به ماهیت بخش کشاورزی، کمترین اثر را در این بخش دارد و این‌ها هیچ‌کدام نباید بهانه و مانع در راه تولید و خدمت باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی پروژه تجهیز اراضی روستاهای چاه تلخ، چالموره و دره‌باشت را امیدوار کننده خواند و افزود با همت تلاش مثال زدنی شما جهادگران عرصه تولید روز به روز شاهد پیشرفت هرچه بیشتر بخش کشاورزی در این استان خواهیم بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید