Iranian Agriculture News Agency

مدیر تسهیلات صندوق حمایت از کشاورزی:

صندوق‌های توسعه کشاورزی واقعی‌ترین صندوق‌های غیردولتی هستند

مدیر تسهیلات شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری کشاورزی، ایجاد ارزش افزوده مناسب برای تولیدکننده اصلی‌ترین هدف صندوق حمایت از کشاورزی است.

ایجاد ارزش افزوده تولیدکننده هدف اصلی ماست

شهریار رستمی، در حاشیه نشست مشترک اعضای هیئت مدیره‌های صندوق‌های توسعه کشاورزی شهرستان‌های فارس در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا گفت: یکی از اهداف در تدوین شیوه خدمت‌رسانی به سهام‌داران در صندوق‌های شهرستانی کم‌کردن فاصله بین تولید و بازار و توزیع عادلانه ارزش افزوده محصولات کشاورزی بین همه عوامل تولید است.

رستمی افزود: ما به دنبال بیشترین بهره‌وری، بازدهی و ایجاد ارزش افزوده مناسب برای تولید‌کننده و ازطرفی ایجاد زمینه تولید محصول سالم، بازارپسند و با قیمت مناسب برای مصرف کننده هستیم.

به گفته رستمی، صندوق‌های توسعه کشاورزی در حوزه شهرستان به نوعی واقعی‌ترین صندوق‌های غیردولتی در این بخش هستند، چرا که با جامعه کشاورزی و افراد حقیقی حوزه تولید محصولات کشاورزی سرو کار دارند.

مدیرتسهیلات شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری کشاورزی خاطرنشان کرد: صندوق‌ها نهاد مالی و اعتباری هستند که عمده‌ترین فعالیت‌هایشان نیز در این حوزه قابل تعریف است، خدمات مالی و اعتباری در صندوق‌های توسعه بخش کشاورزی به نوعی بیشترین خدمات رسانی را به عرصه تولید از تامین مواد اولیه و نهاده‌های تولید تا مرحله تولید، پرورش، برداشت، بازاررسانی و در نهایت فروش محصولات کشاورزی را دارند که این شیوه خدمت‌رسانی ما در 50 صندوق توسعه بخش کشاورزی در حوزه شهرستان در کشور در حال بررسی بوده و به دنبال دستیابی به بهترین شیوه خدمات‌رسانی به سهام‌داران این صندوق‌ها هستیم.

رستمی درباره نشست مذکور اظهارکرد: این نشست با برخی از سهام‌داران این صندوق‌ها با هدف هم‌اندیشی و هم‌فکری به منظور دستیابی به بهترین شیوه خدمت‌رسانی در این صندوق‌ها صورت گرفت. همچنین در این نشست، الزامات و ضرورت‌هایی که باید رعایت شود تا بیشترین بهره‌وری مالی را از منابع صندوق‌ها به سهام‌داران برسد، بررسی شد.

او با بیان این‌که ایجاد صندوق‌های توسعه بخش کشاورزی شهرستانی در کل شهرستان‌های استان فارس در دستور کار قرار دارد، بیان کرد: با اهتمام جهادکشاورزی، همراهی صندوق استان فارس در این زمینه روند توسعه صندوق‌های شهرستانی در استان بسیار مطلوب است اگرچه با توجه به گستردگی استان فارس طبیعی است که جلسات توجیهی، ترویج و اشاعه فرهنگ صندوق‌های توسعه بخش کشاورزی کمی با کندی صورت بگیرد ولی این کندی در استان فارس به نوعی عمق بخشیدن به فعالیت صندوق، شناخت هر چه بیشتر سهامداران از فلسفه وجودی صندوق  بوده و امیدواریم با مدیریت مدبرانه صندوق قوی و منسجم شکل بگیرند.

رستمی یادآورشد: در فارس، اولین صندوق‌توسعه بخش کشاورزی شهرستانی در شهرستان  نی‌ریز حدود 5 سال پیش راه اندازی شد که این صندوق اثرات بسیار خوبی را درمحصولات اساسی در عرصه تولیدات کشاورزی، بازاررسانی تقویت فعالیت کشاورزان از خودش نشان داده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید