Iranian Agriculture News Agency

در شورای اداری لرستان مطرح شد

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان گفت: 83 میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان مناطق روستایی و عشایری لرستان پرداخت شد.

83 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به مددجویان تعلق گرفت

به گزارش ایانا جاسم محمدی فارسانی صبح امروز در شورای اداری استان که با حضور رئیس کمیته امداد کشور در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد بابیان اینکه رتبه زکات استان در پنج‌ماهه سال 97 جز رتبه‌های برتر کشور بوده است اظهار داشت: در راستای رفع فقر و محرومیت طی یکی دو ماه اخیر در مجموعه استانداری در راستای حاشیه‌نشینی به کمیته امداد استان اعتماد کردند و برای 10 نقطه از شهر خرم‌آباد هزینه‌هایی در راستای فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و اشتغال انجام شد.

وی افزود: در سال گذشته عملکرد بانک‌ها و مدیران برای ایجاد اشتغال جذب صددرصدی اعتبارات در حوزه اشتغال بوده که امروز همه مسئولان و مردم متفق‌القول برای حرکت در راستای زدودن چهره فقر و محرومیت در این استان هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان عنوان کرد: سرمایه اصلی ما در استان تعامل، همراهی و همکاری همه دستگاه‌ها و مسئولان است برای اینکه به یک همگرایی واحد برای رسیدن به رفع محرومیت و یک ضربه شدید به فقر در استان است.

فارسانی تصریح کرد: مجموع درآمدهای استان لرستان در طول پنج ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 77 درصد افزایش داشته است که این عدد در این شرایط بحرانی و این شرایط اقتصادی قابل‌تقدیر است.

وی خاطرنشان کرد: این کمک‌ها و همراهی مردم وظیفه ما را نیز سخت‌تر و سنگین‌تر می‌کند، امروز باید اعلام کنیم در سرفصل بعضی از ردیف‌هایی که در درآمدهایمان است مانند جشن عاطفه‌ها، زکات، نذورات و قربانی جز رتبه‌های برتر کشور هستیم.

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان گفت: امروز به پشتوانه و دلگرمی تعاملاتی که وجود دارد یک خیز بزرگ داشته‌ایم و مهم‌ترین چالشی که در کشور وجود دارد چالش اشتغال است؛ در سال گذشته بیش از پنج هزار شغل در استان ایجاد کردیم و بالغ‌بر 71 میلیارد تومان مبلغ و تسهیلات پرداخت‌شده است که این مبلغ برای سال 97 به بیش از دو برابر افزایش‌یافته است به‌طوری‌که امروز 83 میلیارد تومان در راستای ایجاد اشتغال در مناطق روستای و عشایری تسهیلات دادیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید