Iranian Agriculture News Agency

با حضور مدیر کل دفتر امور میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری

عارضه زوال مرکبات جهرم

لطیفیان مدیر کل دفتر امور میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری برای بررسی عارضه زوال مرکبات به جهرم رفت.

 عارضه زوال مرکبات جهرم

به گزارش خبرنگار ایانا در شیراز، روز چهارشنبه 14 شهریور ماه، با حضور لطیفیان مدیر کل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری و گل محمدی ریس پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری کشور و جمعی از مسئولین ملی، استانی و شهرستانی عارضه زوال مرکبات در جهرم بررسی شد.

در حاشیه این بازدید لطیفیان مدیر کل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری با بیان این‌که ۳۰درصد از تولید مرکبات از جنوب کشور است، افزود: دنبال ردیف های اعتباری بودجه‌ای برای طرح نوسازی، در جهت اصلاح باغات مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری بوده تا بتوانیم صنایع تبدیلی نیز گسترش دهیم.

لطیفیان افزود:  باتوجه به تغییر اقلیم در ایران،  باید ارقام و گونه های مناسب‌تر تجاری و مقام به تنش های زنده و غیر زنده در این مناطق کاشته شود وتنظیم مدیریت باغ‌ها به صورت فنی در دست اقدام است، که شامل شهرهای استان فارس از جمله جهرم هم می شود.

چندی پیش مدیر حفظ نباتات جهادکشاورزی فارس در گفتگو با ایانا، با بیان این‌که عارضه " زردی و زوال مرکبات" از سال 1393 در سطح وسیعی از مرکبات استان شایع شده، گفت: به‌دلیل پراکنش و اهمیت اقتصادی، این عارضه تهدیدی جدی برای صنعت مرکبات در فارس محسوب می‌شود.

شهرستان جهرم در فاصله 170 کیلومتری شیراز قرار دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید