Iranian Agriculture News Agency

سرپرست شرکت بازرگانی دولتی ایران نمایندگی همدان، از رکورد زنی خرید تضمینی گندم در این استان خبر داد.

 رکورد خرید تضمینی گندم در همدان زده شد

علی رحمانی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا در همدان گفت: تاکنون بیش از 625 هزار تن گندم از کشاورزان استان همدان بصورت تضمینی خریداری شده که نسبت به سال گذشته افزایش 65 درصدی داشته است.

رحمانی‌فر افزود: این میزان خرید تضمینی گندم در استان همدان بی سابقه بوده و در هیچ سالی میزان خرید تضمینی به 625 هزار تن نرسیده بوده است.

او اظهار کرد: خرید تضمینی محصول گندم از کشاورزان در 63 مرکز خرید صورت گرفته است که بر این اساس شبکه تعاون روستایی بیش از 50 درصد خرید تضمینی و سیلوهای بخش دولتی، کارخانجات آرد و دیگر بخش‌های خصوصی مابقی آن را خرید کرده‌اند.

سرپرست  شرکت بازرگانی دولتی ایران نمایندگی همدان، همچنین به روند پرداخت مطالبات گندمکاران اشاره کرد و گفت: تا کنون 50 درصد مطالبات تمامی کشاورزان که گندم خود را بصورت تضمینی به دولت تحویل داده اند پرداخت شده است و برای پرداخت مابقی مطالبات وعده داده شده تا یک و نیم ماه آینده پرداخت صورت گیرد.

رحمانی‌فر بیان کرد: تاکنون بیش از 100 هزار تن گندم به خارج از استان جهت ذخیره‌سازی حمل شده است و مابقی خرید نیز در حال حمل است که نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری داشته است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید