Iranian Agriculture News Agency

رئیس‌سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: همزمان با هفته دولت 137 هکتار سیستم‌های نوین آبیاری در روستاهای آرادان به بهره‌برداری رسید.

سیستم‌های نوین آبیاری در آرادان به بهره‌برداری رسید

به گزارش خبرنگار ایانا در سمنان، سید حسن میرعماد با بیان اینکه در دومین روز از هفته دولت این سیستم‌های نوین آبیاری افتتاح شد اظهار داشت: در مجموع 137 هکتار سیستم آبیاری نوین در 2 روستای ده نمک و جنوب روستای سوداغلون آرادان افتتاح شد.

میرعماد، با اشاره به میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه‌ها گفت: برای اجرای پروژه سیستم آبیاری موضعی در روستای سوداغلان در مجموع 13 میلیارد و 8 میلیون ریال هزینه شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به منابع مالی اجرای این پروژه گفت: 11 میلیارد ریال اجرای پروژه از محل اعتبارات دولتی و 2 میلیارد و 8 میلیون ریال ریال از محل آورده شخصی بهره‌بردار تأمین شده است.

میرعماد با بیان اینکه اجرای این سیستم آبیاری برای باغات پسته، ذرت و گندم این روستا انجام شده است افزود: حجم استخر احداث شده در این طرح 3 هزار و 536هزار مترمکعب و منبع تامین آب آن 2 حلقه چاه با دبی 28.33 لیتر در ثانیه است.

او از اجرای یک پروژه سیستم آبیاری قطره‌ای در روستای ده نمک خبر داد و گفت: در مجموع برای اجرای این طرح 3 میلیارد و 677 میلیون و 132 هزار ریال هزینه شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خاطرنشان کرد: 2 میلیارد و 744 میلیون ریال آن از محل اعتبارات دولتی و مابقی از محل خودیاری تأمین شده است.

میرعماد مساحت اجرای این طرح را 27.44 هکتار عنوان کرد و گفت: این سیستم آبیاری قطره‌ای در باغ پسته اجرایی شده است.

او هدف از اجرای این پروژه‌های سیستم نوین آبیاری را بهینه سازی و صرفه جویی آب کشاورزی و افزایش راندمان آبیاری عنوان و تأکید کرد: در مجموع با اجرای این 137 هکتار سیستم آبیاری نوین 9 بهره‌بردار منتفع می‌شوند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید