Iranian Agriculture News Agency

مدیر آب‌وخاک جهادکشاورزی استان اعلام کرد:

مدیر آب‌وخاک جهادکشاورزی استان، با اشاره به استقبال مطلوب کشاورزان استان از اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در مزارع و باغات تصریح کرد: سال گذشته استان جایگاه چهارم توسعه سامانه‌های نوین آبیاری در کشور را از آن خود کرد.

رتبه چهارم زنجان در توسعه سامانه‌های نوین آبیاری در کشور

به گزارش خبرنگار ایانا در زنجان، فریدون داوودی از تحقق 151 درصدی برنامه‌های توسعه سامانه‌های نوین آبیاری در استان زنجان نسبت به تعهد برنامه اقتصاد مقاومتی خبر داد و عنوان کرد: استان زنجان سال گذشته در اجرای آبیاری‌های نوین در سطح مزارع و باغات رکورددار بوده است.

داوودی سطح اجرای آبیاری‌های نوین طی سال گذشته در استان زنجان را بیش از 8 هزار هکتار اعلام  و بیان کرد: از این سطح هم اکنون 5 هزار هکتار به طور کامل اجرایی  شده و 3 هزار و 860 هکتار دیگر نیز در حال اجراست.

داوودی خاطرنشان کرد: سال گذشته از 85 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده برای توسعه آبیاری‌های نوین در اراضی کشاورزی استان زنجان حدود 53 درصد معادل 48 میلیارد تومان محقق شد و امسال نیز از 32 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده طی مرحله اول برای استان تاکنون 5 میلیارد تومان تخصیص داده شده است.

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان یادآور شد: در حال حاضر برای تجهیز هر هکتار اراضی کشاورزی به آبیاری‌های قطره‌ای و تیپ مبلغ 10 میلیون تومان و آبیاری بارانی مبلغ 6.5 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض دولتی به کشاورزان پرداخت می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید