Iranian Agriculture News Agency

مدیر آب و خاک جهادکشاورزی استان سمنان خبر داد:

مدیر آب و خاک جهادکشاورزی استان سمنان، از اجرای سیستم آبیاری تحت فشار برای ۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان خبر داد.

تدوین برنامه ۱۰ ساله اجرای آبیاری تحت فشار

به گزارش خبرنگار ایانا در سمنان، حسین شاهینی اظهار کرد: با توجه به شرایط کم‌آبی و لزوم مدیریت صحیح و بهره‌برداری بهینه از منابع آبی در اختیار و در راستای توسعه اجرای سامانه‌های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی با هدف افزایش راندمان آبیاری،حفظ وضعیت موجود اراضی تحت کشت، افزایش تولید محصول، صرفه‌جویی در هزیه‌های تولید محصولات کشاورزی از ابتدای سال ۱۳۹۶ تا کنون در بیش از پنج هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان سیستم آبیاری تحت فشار اجرا شده است .

به گفته شاهینی، عملیات آبیاری تحت فشار همچنین برای بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان نیز در دست اجراست.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه‌ها، افزود: برای اجرای این طرح در مجموع بیش از ۴۹۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به استان سمنان اختصاص یافته است.

شاهینی اضافه کرد: در این زمینه با توجه به سیاست‌های حمایتی دولت، حدود ۸۵ درصد از هزینه‌های اجرای سامانه‌های نوین آبیاری به کشاورزان پرداخت می‌شود .

او از تدوین برنامه‌های ۱۰ ساله اجرای آبیاری تحت فشار برای حدود ۶۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان خبر داد

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید