Iranian Agriculture News Agency

برای ارتقا سلامت محصولات کشاورزی؛

تولید محصولات گواهی شده، اولویت راهبردی است

برای اولین بار در استان فارس دوره آموزشی، ویژه مسئولین فنی و کارشناسان آزمایشگاه‌های آب و خاک برگزار شد.

۵۳۰ نفر آموزش می‌بینند

به گزارش خبرنگار ایانا از شیراز، مسئول دفتر محیط زیست و سلامت غذای سازمان جهاد کشاورزی فارس با اشاره به اینکه افزایش سطح سلامت جامعه با اولویت تولید محصول گواهی شده از راهبردی‌ترین برنامه توسعه پایدار است، افزود: بر اساس تفاهم‌نامه "طرح ارتقا سطح سلامت حفظ نباتات، ترویج و تحقیقات" با مشارکت این دفتر دوره‌های آموزشی برگزار شد.

محمد مهدی غیاثی افزود: برای اولین بار در استان فارس، کارشناسان آزمایشگاه‌های آب و خاک سراسر استان ، با تدریس متخصص استاندارد از سازمان ملی استاندارد پژوهشگاه استاندارد آموزش دیدند.

او از مباحث مطرح شده به استاندارد‌‌های کشاورزی از جمله GAP روش نمونه برداری از خاک، آب و گیاه و استفاده از تجارب پیشکسوتان آزمایشگاه‌های آب و خاک استان مطرح کرد.

غیاثی در پایان گفت: با هدف توسعه هر چه علمی‌تر کاشت محصولات گواهی شده، آموزش بیش از 530 نفر در دستور کار قرار گرفته و تاکنون 260 نفر طی دو دوره 4 و 1 روزه آموزش دیده‌اند و در نیمه دوم مردادماه ادامه برنامه آموزشی اجرایی می‌شود.

 شایان ذکر است که استان فارس از استان‌های پیشرو در تولید محصول گواهی شده است که به منظور پیشبرد اهداف سازمانی و با توجه به پتانسیل‌های مثبت موجود حتی برنامه توسعه کشت محصولات ارگانیک را در دستور کار دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید