Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی در زرندیه استان مرکزی

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه سفر نیم روزه به شهرستان زرندیه از بزرگترین گلخانه هیدروپونیک کشور در این شهرستان بازدید کرد .

بازدید حجتی از بزرگترین گلخانه هیدروپونیک

ایانا-مرکزی: وزیر جهاد کشاورزی در ادامه سفر نیم روزه به شهرستان زرندیه از بزرگترین گلخانه هیدروپونیک کشور در این شهرستان بازدید کرد .احداث این گلخانه به وسعت 15 هکتار جزو برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است که پنج هکتار آن در فاز نخست به بهره‌برداری رسیده و 10 هکتار دیگر نیز در فاز دوم مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد .

بزرگترین گلخانه هیدروپونیک کشور با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و یک شرکت اسپانیایی راه‌اندازی می‌شود که زمینه اشتغال حدود 200 نفر را فراهم خواهد کرد و فازهای دوم و سوم این گلخانه نیز ظرف مدت سه و پنج سال آینده افتتاح خواهد شد .

تکنولوژی احداث این گلخانه از سوی یک شرکت اسپانیایی وارد کشور شده است و برای اجرای این پروژه در 15 هکتار بالغ بر 800 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است که 400 میلیارد ریال آن در قالب تسهیلات اعطایی از سوی بانک کشاورزی صورت گرفته است .

بزرگترین گلخانه هیدروپونیک کشور در فاز نخست به تولید انواع صیفی‌جات و سبزیجات نظیر فلفل در سه رنگ، گوجه و خیار می‌پردازد و در ادامه انواع سبزی، بادمجان، توت فرنگی و سایر محصولات گلخانه‌ای تولید می‌شود که به دلیل مدرن بودن این گلخانه میزان تولیدات آن نسبت به گلخانه‌های سنتی پنج برابر بیشتر است .

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در شهرستان زرندیه بالغ بر چهار هزار و 400 هکتار از اراضی کشاورزی با 38 حلقه چاه آب را زیر کشت دارد و در حوزه کشت گلخانه‌ای، زراعت و باغبانی و نیز پرورش گاو شیری و دامداری فعالیت دارد .

بزرگترین گلخانه هیدروپونیک کشور در نزدیکی جاده شهر مامونیه مرکز شهرستان زرندیه به شهر خشکرود، در اراضی کشاورزی این شهرستان احداث شده است

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید