Iranian Agriculture News Agency

یک دیپلمات نروژی در تهران:

جای یک رستوران بین‌المللی در رشت خالی است

ایانا-گیلان : عضو سفارتخانه نروژ در تهران در نشست با رئیس شورای شهر رشت؛ همکاری و رفع موانع در راستای ایجاد یک رستوران بین‌المللی در رشت را خواستار شد.

مزارع و بازارهای گیلان جذاب است

تراژه ایندرهاگ، با بیان اینکه طی روز گذشته که وارد گیلان شدیم، از ماسوله و بازار رشت دیدن کردیم، گفت: آنچه برای ما جالب توجه بود، بازار رشت و نحوه دادوستد محصولات غذایی ارگانیک توسط مردم بود. در نروژ مردم خریدهای مارکتینگ دارند و خرید محصولات ارگانیک آن‌هم در یک روابط اقتصادی صمیمانه بستر خوبی برای ایجاد تفاهم‌نامه‌های حوزه رستوران‌داری در سطح بین‌المللی است.

مشاور ارشد سابق بخش عمومی ناحیه برگن نروژ تراژه، ترافیک شدید رشت را عامل مهم بازدارنده در حوزه گردشگری توصیف کرد و افزود: ترافیک رشت همانند تهران معضل شده و همین باعث می‌شود، گردشگر با یک‌بار اتلاف وقت در ترافیک، دیگر رشت را به‌عنوان مقصد گردشگری انتخاب نکند.

ایندرهاگ شالیزارهای برنج اطراف رشت و روستاهای گیلان را یک فرصت استثنایی در حوزه گردشگری کشاورزی برشمرد و افزود: توسعه شهری در زمین‌های کشاورزی باعث تأسف است و مدیریت شهری نباید اجازه ساخت‌وسازی در زمین‌های کشاورزی دهد.

ایندرهاگ به شهر برگن و یکی دیگر از شهرهای نروژ به عنوان شهرهای خلاق در خوراک اشاره و تصریح کرد: داشتن جشنواره‌های بین‌المللی در حوزه خوراک، باعث توجه رسانه‌ها و افزایش گردشگران بین‌المللی به شهرهای دارای عنوان شهر خلاق خوراک می‌شود و در همین راستا، در نروژ هرسال جشنواره پنیر محلی در برگن برگزار می‌شود.

وی هم‌چنین از سازندگان پنیر ارگانیک گیلان نیز خواست که در این جشنواره شرکت کنند.

رئیس شورای شهر رشت، گفت: اقلیم گیلان فرصتی است که محصولات کشاورزی متنوع در آن تولید می‌شود و همین امر در فرهنگ غذایی مردم این ناحیه تأثیر گذاشته است.

امیرحسین علوی اظهار کرد: رشت از قدیم دروازه اروپا لقب گرفته و همین عنوان پتانسیلی است تا بستر ایجاد رستوران‌های بین‌المللی با توجه به ذائقه تنوع‌طلبی مردم رشت در حوزه خوراک را ایجاد کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد ارتباطات دوسویه میان دو شهری که هر دو عنوان شهر خلاق خوراک را دارند، گسترش یابد./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید