Iranian Agriculture News Agency

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه خبر داد؛

توسعه ۵۵ هکتار کشت گلخانه‌ای در استان کرمانشاه

ایانا-لرستان : مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از برنامه‌ریزی برای توسعه ۵۵ هکتار کشت گلخانه‌ای در سال جدید خبر داد.

اعطای تسهیلات برای توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای مناطق جنگ‌زده کرمانشاه

 زارعی تولیدات گلخانه‌ای استان را شامل محصولات خارج از فصل، گل شاخه بریده و توت‌فرنگی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر سطح گلخانه‌های استان کرمانشاه از ۴۲ هکتار در سال ۹۶ به ۵۰ هکتار رسیده است.

وی با اشاره به تدوین برنامه افزایش ۱۰۰ درصدی سطح کشت گلخانه‌ای برای سال جدید تصریح کرد: حمایت‌های تسهیلاتی ویژه‌ای برای ایجاد و توسعه گلخانه‌ها در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اضافه کرد: برای متقاضیان جدید احداث گلخانه و گلخانه‌های غیرفعال، تسهیلات با سود شش و چهار درصد در مناطق محروم و جنگ‌زده در نظر گرفته‌شده است.

زارعی گفت: همچنین برای توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای در سطح ۴۱۶ هکتار در قالب ۱۵ شهرک گلخانه‌ای در شهرستان‌های کرمانشاه، صحنه، پاوه، روانسر، اسلام‌آباد غرب و سرپل ذهاب در برنامه ششم در نظر گرفته‌شده است که می‌تواند در زمینه ایجاد اشتغال و تولید درآمد و صادرات نقش به‌سزایی ایفا کند.

وی افزود: در کشت‌های گلخانه‌ای میزان مصرف آب بسیار کم بوده، به‌طوری‌که مصرف آب شش برابر کمتر از فضای باز و میزان تولید نیز شش برابر بیشتر است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید