Iranian Agriculture News Agency

مشاور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس خبر داد؛

رونمایی از دو کتاب توسط سازمان جهاد کشاورزی استان فارس

ایانا-کرمان : پروانه کاربرد کد حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی به محصولات تولیدی استان فارس تعلق گرفت.

اعطای «پروانه کاربرد کد حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی» به فارس

مسئول دفتر محیط‌زیست و سلامت غذا و مشاور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در سال زراعی جاری 50 فقره «پروانه کاربرد کد حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی» یا «ICM CERTIFICATE» به 23 نوع از محصولات تولیدی اعم از باغی، زراعی و گلخانه‌ای اعطا شد.

محمدمهدی غیاثی افزود: این امر با استانداردسازی محصولات کشاورزی و تدوین ۲۰ مورد استاندارد با محوریت کودها، سموم و... صورت گرفت.

غیاثی با بیان اینکه با هدف افزایش امنیت بیش‌ازپیش در سبد غذایی مردم این محصولات روانه بازار شد، گفت: در آینده نزدیک به‌منظور دسترسی آسان جامعه به این‌گونه محصولات، سامانه سورتینگ اختصاصی، ایجاد پلت فرم فروش تضمینی محصولات و همچنین مرکز تخصصی عرضه نهاده‌های بیولوژیک راه‌اندازی خواهد شد که با این اقدام علاوه بر تأیید سلامت بازاررسانی، بازارسازی پسماندهای بخش کشاورزی نیز مدیریت خواهد شد و با ایجاد برندینگ سهم بازار افزایش یافته و الگوی کشت با ثبت سفارش انجام خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه برون‌سپاری صدور گواهی ICM، به انجمن صنفی کلینیک‌های گیاه‌پزشکی بهینه‌سازی هر چه بیشتر مصرف نهاده‌های کشاورزی را در پی داشته، افزود: با ایجاد و راه‌اندازی چرخه‌های تولید و بهره‌گیری از بخش خصوصی به‌ویژه سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، انجمن صنفی کلینیک‌های گیاه‌پزشکی در کنار واحدهای تخصصی این سازمان و هم‌افزایی و همراهی صاحبان صنایع گام‌های مؤثری در توسعه محصولات سبز برداشته شد.

این مقام مسئول از تولیدکنندگانی که آمادگی تولید محصول سالم را دارند دعوت کرد تا با حمایت سازمان جهاد کشاورزی، با آرامش در این امر گام بردارند.

این گزارش می‌افزاید: دو کتاب با عناوین «راهبرد جامع تولید محصولات گواهی‌شده» و «دستورالعمل اجرایی تولید محصول گواهی‌شده ICM» توسط سازمان جهاد کشاورزی استان فارس تدوین شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید