Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:

ملاک آمار برای وزارت جهاد کشاورزی، سامانه پهنه‌بندی مدیریت داده‌های کشاورزی است.

سامانه پهنه‌بندی مدیریت داده‌های کشاورزی، ملاک آمار برای وزارت جهاد کشاورزی

ملاک آمار برای وزارت جهاد کشاورزی، سامانه پهنه‌بندی مدیریت داده‌های کشاورزی است.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، رئیس سازمان جهاد کشاورزی این استان در جلسه پهنه‌بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی با بیان اینکه ملاک آمار برای وزارت جهاد کشاورزی، سامانه پهنه‌بندی مدیریت داده‌های کشاورزی است، گفت: هدف از راه‌اندازی این سامانه، ثبت اطلاعات بهره‌برداران، بهره ‌برداری از عرصه‌های زراعی و باغی در حوزه مراکز جهاد کشاورزی است.

دلاور حیدرپور افزود: در این سامانه، اطلاعات بهره‌برداران بخش کشاورزی، اطلاعات زیرساخت‌ها در مراکز جهاد کشاورزی دهستان ثبت می‌شود.

وی ملاک پهنه‌بندی‌ها را بر اساس دستورالعمل‌های طرح نظام نوین، تعداد بهره‌بردار، سطح و تنوع محصول تولیدی و مختصات و موقعیت جغرافیایی عنوان کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به ابلاغ وام اشتغال روستایی از صندوق توسعه ملی بیان کرد: 45 درصد منابع، مربوط به بخش کشاورزی است.

حیدرپور در پایان خاطرنشان ساخت: پیشنهاد می‌شود برای توسعه روستایی و استفاده بهینه از وام اشتغال، مدیران شهرستان، یک روستا را در هر دهستان به‌عنوان پایلوت انتخاب و زمینه‌هایی که برای فعالیت‌های جدید فراهم شده را برای اشتغال روستایی در نظر گیرند./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید