Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی خبر داد:

مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی از راه‌اندازی سیستم پاسخگویی الکترونیک به استعلامات منابع طبیعی در دفاتر پیشخوان دولت خبر داد.

راه‌اندازی سیستم پاسخگویی الکترونیک به استعلامات منابع طبیعی در دفاتر پیشخوان دولت

مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی از راه‌اندازی سیستم پاسخگویی الکترونیک به استعلامات منابع طبیعی در دفاتر پیشخوان دولت خبر داد.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، رحمان وهاب‌زاده با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام‌شده و در راستای توسعه دولت الکترونیک، در روزهای آینده شاهد راه‌اندازی آزمایشی سیستم پاسخگویی به استعلامات منابع طبیعی در دفاتر پیشخوان دولت خواهیم بود.

وی بیان کرد: این موضوع به‌دلیل کاسته شدن امورات اداری و مراجعه غیرحضوری مراجعان در پاسخگویی به استعلامات اشخاص؛ نهادهای حقیقی و حقوقی انجام شده است که امیدواریم با راه‌اندازی آزمایشی آن در آینده نزدیک به‌صورت جامع و گسترده از ابتدای سال 97 در تمام شهرهای استان نیز این سیستم قابل بهره‌برداری باشد.

مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی افزود: این سامانه قادر خواهد بود به‌طور اتوماتیک درخواست‌ها و استعلامات را جمع‌آوری کرده و به کارشناسان ما ارجاع دهد که کارشناسان مربوطه نیز در اندک زمان ممکن با بررسی اسناد و مدارک، به‌صورت الکترونیکی اقدام به پاسخگویی خواهند کرد. پیش‌بینی این است که در فاز نخست این سیستم در مرکز استان راه‌اندازی شده و در فازهای بعدی در شهرستان‌های بزرگ استان تسری یابد.

وهاب‌زاده در پایان تأکید کرد: خدمات دیگری نیز در منابع طبیعی مقرر شده که در آینده‌ای نزدیک به سامانه الکترونیکی متصل شود که برای نمونه می‌توان به صدور پروانه‌های چرا برای بهره‌برداران و دامداران روستایی اشاره کرد که این امر متضمن کاهش هزینه‌های مراجعان و جلوگیری از اتلاف وقت برای مردم خواهد بود./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید