Iranian Agriculture News Agency

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خبر داد:

عمده محصولات زراعی استان زنجان به ترتیب از بیشترین سطح زیر کشت، گندم، یونجه، جو، حبوبات، سیب زمینی، پیاز و گوجه‌فرنگی را شامل می‌شود.

برداشت بیش از یک میلیون و 900 هزار تن انواع محصولات زراعی در استان زنجان

عمده محصولات زراعی استان زنجان به ترتیب از بیشترین سطح زیر کشت، گندم، یونجه، جو، حبوبات، سیب زمینی، پیاز و گوجه‌فرنگی را شامل می‌شود.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، مدیر امور زراعت این سازمان سطح کل محصولات زراعی استان زنجان طی سال زراعی گذشته را حدود 445 هزار هکتار اعلام کرد و گفت: امسال میزان محصولات برداشت شده از این سطح در مجموع بیش از یک میلیون و 900 هزار تن برآورد شده است.

حسین عامری افزود: حدود 330 هزار هکتار از سطح زیر کشت محصولات زراعی طی سال زراعی گذشته در استان زنجان دیم و 115 هزار هکتار مابقی نیز مربوط به اراضی آبی استان بوده است.

وی ارتقای بهره‌وری یا به عبارتی افزایش تولید در واحد سطح با کمترین میزان مصرف آب را از اولویت‌های اصلی حوزه زراعت استان زنجان برشمرد و بیان کرد: در این راستا در روند تولید انواع محصولات زراعی استفاده از بذور با عملکرد بالا و نیاز آبی پایین به‌صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان ادامه داد: طی سال‌های اخیر رقم "شهریار" به‌دلیل نیاز آبی بالا به‌طور کامل از چرخه کشت گندم در استان حذف شده و رقم "پیشگام" جایگزین آن شده است.

عامری عنوان کرد: در راستای مدیریت مصرف آب علاوه بر بهره‌گیری از ارقام با نیاز آبی پایین و مقاوم به خشکی، تجهیز مزارع به سیستم آبیاری تیپ به‌ویژه مزارع سبزی و صیفی و حبوبات نیز به‌صورت جدی در استان زنجان دنبال می‌شود.

وی در پایان با اشاره به تدوین برنامه پنج ساله برای اجرای آبیاری تیپ در اراضی زراعی استان زنجان یادآور شد: در این راستا از برنامه سالانه تعیین‌شده برای استان جلوتر هستیم./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید