Iranian Agriculture News Agency

از ابتدای سال جاری تاکنون 137 مورد کانکس، آلاچیق و ساختمان مسکونی در سطح 317 هزار و 342 مترمربع از اراضی کشاورزی استان زنجان قلع و قمع شده است.

صدور 168 فقره مجوز تغییر کاربری مجاز در اراضی کشاورزی استان زنجان/ کاهش قابل توجه روند تغییر کاربری‌های غیرمجاز

از ابتدای سال جاری تاکنون 137 مورد کانکس، آلاچیق و ساختمان مسکونی در سطح 317 هزار و 342 مترمربع از اراضی کشاورزی استان زنجان قلع و قمع شده است.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، مدیر امور اراضی این سازمان با اعلام این خبر گفت: برخوردهای قانونی صورت گرفته و همچنین آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی گسترده در زمینه اهمیت و ضرورت حفاظت از اراضی کشاورزی باعث کاهش قابل توجه روند تغییر کاربری‌های غیرمجاز اراضی زراعی و باغی در استان زنجان شده است.

جمال انصاری افزود: به‌منظور فرهنگ‌سازی اهمیت حفاظت از اراضی کشاورزی در بین آحاد جامعه و جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیرمجاز در استان زنجان، همه‌ساله اطلاعات و نکات لازم به طرق مختلف ازجمله بروشور، پوستر، بنر و برگزاری کلاس‌های آموزشی و توجیهی اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با اشاره به ثبت 544 گزارش مردمی طی سال جاری در سامانه 131 بیان کرد: از این تعداد 206 مورد منجر به عملیات شده است.

انصاری از صدور 168 فقره مجوز تغییر کاربری مجاز در اراضی کشاورزی استان زنجان در سال جاری خبر داد و یادآور شد: بهره‌برداران بخش کشاورزی در مناطق مختلف استان لازم است قبل از هر گونه تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغی خود با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستان مربوطه نسبت به اخذ مجوز تغییر کاربری اقدام کنند.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در پایان تأکید کرد: سعی شده است با تسهیل روند صدور مجوز برای تغییر کاربری‌های مجاز در اراضی کشاورزی کم‌بازده استان زنجان، فرآیند مربوطه در کوتاه‌ترین زمان ممکن برابر قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی و آیین‌نامه‌های مربوطه و در نهایت با تشخیص ضرورت در کمیسیون تبصره یک ماده یک انجام گیرد./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید