Iranian Agriculture News Agency

سال زراعی 97 - 96 برای نخستین‌بار در استان زنجان برای کاشت، داشت و برداشت محصول سیر تسهیلات سرمایه در گردش اعطا می‌شود.

پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش کاشت، داشت و برداشت سیر برای نخستین‌بار در استان زنجان

سال زراعی 97 - 96 برای نخستین‌بار در استان زنجان برای کاشت، داشت و برداشت محصول سیر تسهیلات سرمایه در گردش اعطا می‌شود.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی این استان گفت: وزارت جهاد کشاورزی طی سال زراعی جاری برای تمام یک‌هزار و 800 هکتار سیر کشت‌شده در استان زنجان در مجموع مبلغ 18 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت می‌کند.

حسین عامری با بیان اینکه استان زنجان از نظر سطح و تولید دومین استان تولیدکننده محصول سیر در سطح کشور به‌شمار می‌رود، عنوان کرد: سیر تولیدی در شهرستان طارم این استان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و زبانزد خاص و عام است.


1800 هکتار از اراضی شهرستان طارم در استان زنجان به زیر کشت سیر رفت

وی ادامه داد: امسال بیش از یک‌هزار و 800 هکتار از اراضی زراعی استان زنجان در شهرستان طارم به زیر کشت محصول سیر رفته است.

عامری با اشاره به پیش‌بینی برداشت 70 هزار تن سیر تر طی سال زراعی 97 - 96 در استان زنجان افزود: کشاورزان طارمی همه ساله از اواخر شهریورماه تا اواخر مهرماه اقدام به کاشت سیر در اراضی زراعی خود کرده و از اوایل اردیبهشت‌ماه تا اواخر خردادماه نیز اقدام به برداشت و عرضه آن در بازار می‌کنند.

وی "سیر صورتی" را عمده رقم مورد کشت در شهرستان طارم برشمرد و تأکید کرد: زودرسی، ماده خشک بالا و همچنین خاصیت انبارمانی بالا از مزایا و خصوصیات مثبت رقم سیر صورتی به‌شمار می‌رود.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در پایان سیر را ازجمله محصولات مهم زراعی استان زنجان برشمرد./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید