Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اعلام کرد:

احداث دو پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در استان تهران زمینه‌ساز ورود تولیدات کشاورزی ایران به بازارهای خارجی است، همچنین سطح زیرکشت گلخانه‌های استان تهران بیش از سه‌هزار هکتار است.

ایجاد دو پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در استان تهران/ مساحت گلخانه‌های استان تهران بیش از 3000 هکتار است

احداث دو پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در استان تهران زمینه‌ساز ورود تولیدات کشاورزی ایران به بازارهای خارجی است، همچنین سطح زیرکشت گلخانه‌های استان تهران بیش از سه‌هزار هکتار است.

به گزارش خبرنگار ایانا، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در همایش محصولات گلخانه، تولید و اشتغال پایدار که امروز چهارشنبه در بوستان گفت‌وگو محل دائمی نمایشگاه‌های شهرداری تهران برگزار شد با بیان این مطلب گفت: استان تهران دارای ۱.۲ درصد اراضی کشاورزی کشور است که ۵.۵ درصد تولید محصولات کشاورزی کشور را به خود اختصاص داده است.

علی‌اشرف منصوری با اشاره به اینکه با کاهش سود تسهیلات بانکی سعی در ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت به تولیدکنندگان داریم، افزود: احداث دو پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در استان تهران در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان تهران بوده که نخستین پایانه مربوط به گل و گیاه در اسلامشهر به‌صورت محدود کار خود را آغاز کرده و احداث پایانه دیگر در شهرستان پیشوا در حال پیگیری است، در حالی که پایانه پیشوا پیشرفت محسوسی ندارد و از سرمایه‌گذاران دیگر درخواست داریم تا برای تکمیل این پایانه ورود کنند.


وی با بیان اینکه سطح گلخانه‌های استان تهران سه‌هزار و ۱۵۰ هکتار است، تأکید کرد: سطح گلخانه‌های کشور حدود ۱۱ هزار هکتار است که تا افق ۱۴۰۴ پیش‌بینی می‌شود این میزان به ۴٨ هزار هکتار برسد.

به کانال ایانا در تلگرام بپیوندید

منصوری بیان کرد: تولید گل شاخه بریده در جهان ۱۰ میلیارد و ۲۰ میلیون قطعه است که سهم ایران از این میزان تولید، یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون گل شاخه بریده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از کندی احداث تصفیه‌خانه‌های ورودی تهران ابراز تأسف کرد و یادآور شد: انگیزه تغییر کاربری اراضی کشاورزی شدت گرفته که باید با توسعه گلخانه‌ها از این کار جلوگیری شود./

H-960901-02

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید