Iranian Agriculture News Agency

مدیرمجموعه تاریخی فرهنگی آرامگاه سعدی شیراز مطرح کرد:

مدیرمجموعه تاریخی فرهنگی آرامگاه سعدی شیراز گفت: برای احیای قنات و حوض ماهی آرامگاه سعدی نیازمند ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار هستیم که ۲۰۰ میلیون تومان محقق شده است.

احیای قنات و حوض ماهی آرامگاه سعدی، نیازمند تنها 600 میلیون تومان اعتبار / 200 میلیون تومان محقق شد


مدیرمجموعه تاریخی فرهنگی آرامگاه سعدی شیراز گفت: برای احیای قنات و حوض ماهی آرامگاه سعدی نیازمند ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار هستیم که ۲۰۰ میلیون تومان محقق شده است.به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، امید تجلی در نشست خبری احیای قنات سعدی افزود: این قنات طی سال های گذشته به دلیل خشکسالی دچار مشکل شده بود که با کف شکنی، مجدد احیاء شد.

وی تصریح کرد: حوض ماهی نیز نیازمند همکاری بیشتر کارشناسان جهاد کشاورزی استان فارس و دیگر دستگاه های متولی است.

مدیرمجموعه آرامگاه سعدی تاکید کرد: برای ادامه این روند احیاء و بازسازی نیازمند رقمی حدود ۶۰۰ میلیون تومان هستیم که تا به امروز تنها ۲۰۰ میلیون تومان محقق شده است.

تجلی تصریح کرد: آب بازگشته به قنات سعدی هنوز در حد مطلوب نیست که در این راستا هم نیازمند همکاری و کمک های بیشتر کارشناسان هستیم.

در ادامه مسعود منفرد معاون فنی شهرداری منطقه ۳ شیراز نیز گفت: تاکنون هزار و ۵۰۰ مترلایروبی شده و همین میزان نیز باید اجرا شود که با تامین هزینه ها شاهد ۲ لیتر بر ثانیه دبی آب حوض ماهی و باغ دلگشا هستیم که باید به ۲۰ لیتر برسد.


انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید