Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: 2 هزار و 760 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش برای گندم کاران این استان در سال زراعی 97-96 اختصاص یافت.

اختصاص 2 هزار و 760 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش برای گندمکاران آذربایجان غربی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: 2 هزار و 760 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش برای گندم کاران این استان در سال زراعی 97-96 اختصاص یافت.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، اسمعیل کریم زاده اظهار کرد: این مبلغ در سال جاری برای کشت پائیزه کشاورزان در نظر گرفته شده است و کشاورزان می توانند با معرفی جهاد کشاورزی پول خود را از بانک عامل کشاورزی دریافت یا معوقه های بانکی خود را پرداخت یا تمدید کنند.

وی اظهار کرد: در سال زراعی جاری 342 هزار هکتار از اراضی آذربایجان غربی به کشت گندم آبی و دیم اختصاص یافته که 83 هزار هکتار آن به کشت گندم آبی و 258 هزار هکتار آن کشت دیم تعلق دارد.

کریم زاده گفت: تاکنون 189 هزار هکتار از اراضی 17 شهرستان استان به زیر کشت گندم رفته که بیش از 163 هزار و 500 هکتار آن دیم و بقیه آبی است.

وی با بیان اینکه 16 هزار تن بذر ارقام مختلف در اختیار کشاورزان استان قرار گرفته است، اظهار کرد: از این مقدار بذر 9 هزار و 500 تن مربوط به بذر دیم است و بقیه در مزارع آبی سطح استان کشت می شود.

کریم زاده پیش بینی کرد که در صورت مناسب بودن بارش ها و پراکنش آن در سال زراعی جاری حدود 600 هزار تن گندم در این استان تولید شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: یکی از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی کاهش سطح کشت و افزایش عملکرد در میزان سطح است.

این مسئول خاطر نشان کرد: در سال زراعی (95-96) از کل 800 هزار هکتار اراضی کشاورزی استان 94 هزار هکتار از اراضی به کشت گندم آبی و 268 هزار هکتار از اراضی به کشت گندم دیم اختصاص یافته بود.

وی ادامه داد: سالانه به طور متوسط بیش از چهار میلیون تن محصولات زراعی معادل 70 درصد از تولیدات بخش کشاورزی استان در بخش زراعت تولید می شود که گندم بیشترین مقدار را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید