Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 170 هزار نفر در بخش کشاورزی این استان مشغول به کار هستند.

اشتغال 170 هزار نفر در بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 170 هزار نفر در بخش کشاورزی این استان مشغول به کار هستند.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان، رضا نجفی در حاشیه گردهمایی آموزشی و تحقیقاتی مدیران مراکز جهادکشاورزی جنوب سیستان و بلوچستان که در ایرانشهر برگزار شد با اشاره به اهمیت استفاده از روش های نوین آبیاری و تولید بیشتر محصول در واحد سطح اظهار کرد: باهدف انتقال دانش به مزرعه این استان به 115 پهنه تقسیم شده است. در هرپهنه یک کارشناس استخدام شده است تا هیچ مزرعه ای بدون کارشناس در سیستان و بلوچستان وجود نداشته باشد. این کارشناسان دانش کشاورزی نوین را به بهره برداران این بخش منتقل می کنند.

وی با اشاره به ‌ضرورت اجرای طرح مهارت ‌افزایی کارشناسان کشاورزی بیان کرد: با توانمندسازی این افراد و به ‌تبع آن انتقال مهارت و دانش کشاورزی نوین به بهره ‌برداران می ‌توان گام مهمی برای افزایش تولید در واحد سطح برداشت. رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: کارشناسان پهنه یافته‌های جدید تحقیقاتی و علمی را به مزارع برده و از این طریق ضریب نفوذ دانش به بخش کشاورزی را افزایش می‌ دهند.

نجفی اظهار کرد: در نشست با مدیران جهاد کشاورزی جنوب استان مباحث فنی درتولید، استفاده از منابع آب کمتر، کشت محصولات راهبردی، فراهم کردن زیرساخت های بخش کشاورزی و تولید مورد تاکید قرارگرفت.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید