Iranian Agriculture News Agency

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ساری از اختصاص 84 میلیارد و 610 میلیون ریال برای توسعه مکانیزاسیون بخش کشاورزی این شهرستان و پرداخت آن درقالب تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان خبر داد.

اختصاص اعتبار 85 میلیاردی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی ساری

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ساری از اختصاص 84 میلیارد و 610 میلیون ریال برای توسعه مکانیزاسیون بخش کشاورزی این شهرستان و پرداخت آن درقالب تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان خبر داد.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، فرزین فرهادی گفت: تاکنون 80 نفر از بهره برداران فعال بخش کشاورزی شهرستان ساری موفق به دریافت تسهیلات برای خرید ماشین آلات از جمله کمباین مخصوص برداشت برنج، تراکتور، ماشین نشاکار و تیلر کشاورزی شدند.

وی افزود: 203 متقاضی برای دریافت تسهیلات ماشین آلات کشاورزی به بانک عامل معرفی شدند که تاکنون 80 نفر از آنان موفق به اخذ تسهیلات شده و پرونده دریافت تسهیلات خرید ماشین آلات کشاورزی برای سایر متقاضیان دیگر در مراحل پیگیری بانک و نوبت پرداخت قرار دارد.

این مسئول با بیان اینکه توسعه مکانیزاسیون و ماشین آلات کشاورزی در سال های اخیر با رشد قابل توجهی رو به رو بوده است، یادآور شد: مکانیزاسیون کشاورزی با هدف افزایش تولید، کاهش هزینه ها، کاهش سختی کار کشاورزی و افزایش جذابیت آن، افزایش بهره وری نیروهای کارگری، افزایش کیفیت کار زراعی و امکان انجام آن در کمترین مدت زمان و انجام به موقع عملیات کشاورزی در دستورکار است.

فرهادی اضافه کرد: در سال های اخیر با اختصاص ردیف های جداگانه برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی، روند حرکتی این شهرستان به سمت مکانیزاسیون به خوبی پیش می رود.

وی گفت: سال گذشته 362 نفر از کشاورزان شهرستان ساری موفق به اخذ 158 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای توسعه بخش مکانیزاسیون کشاورزی شدند.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ساری اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون علاوه بر تسهیلات ارائه شده در بخش مکانیزاسیون، 5 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای کشاورزی این شهرستان پرداخت شده است.

وی گفت: سال جاری در مجموع 90 طرح کشاورزی در بخش های مختلف دام، طیور، صنایع تبدیلی و گلخانه برای دریافت تسهیلات رونق تولید به بانک های عامل معرفی شدند که 6 واحد تولیدی تسهیلات را دریافت و پرونده بقیه برای دریافت تسهیلات مراحل قانونی را طی می کند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید