Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان تاکید کرد؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: در حال حاضر مشکل کمبود آب بسیار جدی است و این معضل در بسیاری از دشت‌های کشور وجود دارد.

حمایت از کشاورزان با اجرای طرح الگوی کشت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: در حال حاضر مشکل کمبود آب بسیار جدی است و این معضل در بسیاری از دشت‌های کشور وجود دارد.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، نشست تخصصی بررسی الگوی کشت استان با حضور قائم مقام معاون وزیر در امور زراعت، رئیس و قائم مقام سازمان، معاون بهبود تولیدات گیاهی، معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان، معاون پژوهش و فناوری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی به میزبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان برگزار شد.

در این جلسه محسن کریمیان گفت: در حال حاضر مشکل کمبود آب بسیار جدی است و این معضل در بسیاری از دشت‌های کشور وجود دارد، در این شرایط باید به گونه ای برنامه‌ریزی کرد که بتوان با کمترین آب مصرفی تولیدات پایدار کمی و کیفی کشاورزی استان را شاهد باشیم .

وی ادامه داد: در شرایط کنونی مشاهده می‌کنیم کشاورزانی که تمامی جوانب را در کشت و کار خود رعایت می‌کردند به دلیل کمبود منابع آبی با مشکلاتی روبرو هستند بنابراین باید به گونه‌ای فعالیت کرد که مشکلات این قشر زحمت‌کش برطرف شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان تاکید کرد: خوشبختانه در همین راستا اقدامات گسترده‌ای در حال انجام است، در قسمت آب و خاک با تجهیز و نوسازی شبکه‌های آبیاری اراضی و صرفه‌جویی حداکثری در منابع آبی و از طرفی با گسترش مطالعات کاربردی در مقوله الگوی کشت به دنبال کمک هر چه بیشتر به کشاورزان هستیم.

وی با اعلام اینکه به دلیل محدودیت‌ها، میزان منابع آبی و سطوح زیر کشت استان به شدت کاهش یافته است، افزود: در این شرایط سعی بر این است که با انجام اقداماتی همچون افزایش بهره‌وری در مصرف آب و گسترش فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی و رعایت الگوی کشت میزان تولید را حفظ کرده و به کمک اقتصاد استان نیز بیاییم.

علیرضا نیکوئی، معاون پژوهش و فناوری اطلاعات مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان نیز در این نشست به تشریح اقدامات گسترده شکل گرفته در جهت تهیه الگوی کشت مناسب برای استان پرداخت./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید