Iranian Agriculture News Agency

طی 7 سال صورت گرفت:

تولید شکر خام از نیشکر طی سال‌های 89 تا 96 از 159 هزار تن به 583 هزار تن رسید و هم‌اکنون نیمی از شکر تولیدی کشور از این محصول استحصال می‌شود.

افزایش تولید 424 هزار تنی شکر خام از نیشکر/ تولید سالانه بیش از 750 هزار تن شکر در خوزستان

تولید شکر خام از نیشکر طی سال‌های 89 تا 96 از 159 هزار تن به 583 هزار تن رسید و هم‌اکنون نیمی از شکر تولیدی کشور از این محصول استحصال می‌شود.

معاون کشاورزی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: سطح زیر کشت نیشکر بین 90 تا 100 هزار هکتار است که طی سال‌های مختلف در نوسان بوده و از این میزان سطح زیر کشت، سالانه بیش از750 هزار تن شکر در خوزستان تولید می‌شود.

حسین آمیلی با اشاره به اینکه نیمی از شکر تولیدی کشور ازنیشکر استحصال می‌شود، افزود: متوسط عملکرد این محصول طی سال زراعی گذشته به حدود 84 تن در هکتار رسید و در مجموع 50 درصد از 14 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی استان خوزستان به تولید نیشکر اختصاص دارد.

وی بیان کرد: شرکت توسعه نیشکر وصنایع جانبی در یک جهش تولیدی از 159 هزار تن شکر خام در سال زراعی 89 - 88 به 583 هزار تن از این محصول در سال زراعی 96 - 95 دست یافت که این رشد ناشی از بررسی و رسیدگی دقیق به تمام مشکلات تولید در بخش کشاورزی و صنعت نیشکر است.

به کانال ایانا در تلگرام بپیوندید

معاون کشاورزی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با بیان اینکه توجه به حداکثر بهره‌وری در تمامی پارامترهای تشکیل‌دهنده بخش کشاورزی منجر به ایجاد رکورد تولید یک میلیون و 650 هزار تن شکر طی سال زراعی 96 - 95 در کشور شد، ادامه داد: همکاری بخش‌های مختلف کشاورزی و صنعت قند و شکر کشور ازجمله تولیدکنندگان، انجمن صنفی قند و شکر کشور و نقش کلیدی وزارت جهاد کشاورزی در ایجاد تعامل و همکاری بین بخش‌های مختلف، باعث کسب این رکود بی‌سابقه در تاریخ 120 ساله صنعت قند و شکر شد.

به گفته آمیلی، زنجیره تولید صنعت نیشکر منحصر به شکر نیست، بلکه پس از پروسه تولید شکر از نیشکر محصولات دیگری مانند الکل، خوراک دام، نئوپان، MDF و خمیرمایه نان نیز در این صنعت تولید می‌شود که ارزش افزوده قابل توجهی برای گیاه نیشکر دارد.

گفتنی است، نیشکر به شکل تجاری در استان خوزستان تولید می‌شود و شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده شکر در کشور علاوه بر شکر سفید، شکر دارویی و شکر قهوه‌ای، انواع شکر طعم‌دار تولید می‌کند./

H-960524-01

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید