Iranian Agriculture News Agency

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از عرضه مرغ منجمد به قیمت 5 هزار و 600 تومان در سطح استان خبر داد.

عرضه نامحدود مرغ منجمد در آذربایجان غربی

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از عرضه مرغ منجمد به قیمت 5 هزار و 600 تومان در سطح استان خبر داد .

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، احمد دهقان با اعلام اینکه توزیع مرغ منجمد از طریق مدیریت توسعه بازرگانی و پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان به منظور تنظیم بازار مرغ صورت می گیرد، افزود: مرغ با قیمت عمده 5 هزار و 300 تومان بدون هیچ محدودیتی در اختیار مراکز عرضه قرار گرفته که با قیمت 5 هزار و 600 تومان در شهرستان ارومیه و 5 هزار و 650 تومان در سایر شهرستان های استان در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد .

وی با دعوت از مردم جهت تهیه مرغ منجمد از فروشگاه های زنجیره ای، اتحادیه ها، تعاونی های مصرف و اتحادیه مرغ فروشان، اظهار کرد: عامل اصلی بالا رفتن قیمت مرغ، بالا رفتن دما در چند استان کشور بود که تخم مرغ ها در مرحله جوجه ریزی فاسد شدند. همچنین افزایش دما، کاهش وزن مرغ ها را در پی داشت و مرغداری ها از عرضه مرغ با وزن پایین اجتناب کردند .

دهقان ابراز امیدواری کرد که با توزیع نامحدود مرغ منجمد و کاهش دما در هفته های آتی شاهد رسیدن مرغ ها به وزن مطلوب بوده و بازار به کاهش و ثبات قیمت خواهد رسید .

این مقام مسئول درباره افزایش قیمت تخم مرغ نیز گفت: گله تخم گذار در سطح کشور به علت آنفلوآنزای مرغی از بین رفته و کاهش تخم مرغ و در نهایت بالا رفتن قیمت آن شد که با پایین آمدن دما این مشکل نیز حل خواهد شد./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید