Iranian Agriculture News Agency

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: از ابتدای فصل خرید تا کنون بیش از 67 هزار و 700 تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده است .

خرید 67 هزار تن گندم از کشاورزان قزوینی

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: از ابتدای فصل خرید تا کنون بیش از 67 هزار و 700 تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده است .

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، فرزاد خوش اخلاق عنوان کرد: روزانه 12 هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری می شود .

وی با بیان اینکه عملیات خرید گندم از کشاورزان توسط 27 مرکز خرید در استان انجام می شود، پیش بینی کرد: حدود 200 هزار تن گندم مازاد بر مصرف به صورت تضمینی توسط دولت از کشاورزان استان خریداری شود .

خوش اخلاق تصریح کرد: به منظور تسهیل در امر خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان این مراکز خرید در سراسر استان در تمامی ساعات برداشت کمباین ها عملیات خرید گندم از کشاورزان را انجام می دهند .

به گفته این مقام مسئول، حدود 450 دستگاه کمباین مهاجر و بومی عملیات برداشت گندم را از سطح مزارع کشاورزی استان آغاز کرده اند .

خوش اخلاق اضافه کرد: همچنین در راستای جلوگیری از ضایعات ناشی از برداشت گندم توسط کمباین ها با هماهنگی اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان 8 اکیپ کنترل ضایعات با استفاده از کارشناسان مجرب عملیات نظارت بر برداشت این محصول را برعهده دارند .

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: به منظور جلوگیری از سوء استفاده عوامل واسطه و دلالان از حاصل دسترنج کشاورزان یک مرکز خرید در انبار مرکزی محمد آباد واقع در شهرستان بوئین زهرا در نظر گرفته شده که گندم غیر استاندارد ( سن زده و باد خورده ) کشاورزان را خریداری خواهد کرد .

گفتنی است در سال زراعی جاری 141 هزار و 605 هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت محصول گندم رفته که از این میزان 92هزار و 671 هکتار گندم آبی و 48هزار و 934 هکتار گندم دیم است./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید