Iranian Agriculture News Agency

استاندار آذربایجان شرقی مجتمع گلخانه‌ای ارس را یکی از نمونه‌های موفق کشاورزی دانش‌بنیان ذکر کرد و گفت: امروز اگر از فناوری‌های نو در بخش کشاورزی نتیجه گرفته‌ایم باید همه فعالیت‌های این بخش و سایر بخش‌های اقتصاد از جمله صنعت و تولید را به این سمت سوق دهیم.

مجتمع گلخانه‌ای ارس یکی از نمونه‌های موفق کشاورزی دانش‌بنیان

استاندار آذربایجان شرقی مجتمع گلخانه‌ای ارس را یکی از نمونه‌های موفق کشاورزی دانش‌بنیان ذکر کرد و گفت: امروز اگر از فناوری‌های نو در بخش کشاورزی نتیجه گرفته‌ایم باید همه فعالیت‌های این بخش و سایر بخش‌های اقتصاد از جمله صنعت و تولید را به این سمت سوق دهیم.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، اسماعیل جبارزاده در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، با بیان اینکه تمام فعالیت‌های استان در سال 96 بر پایه علم و فناوری خواهد بود، افزود: تکیه بر تولید دانش‌بنیان و توجه به فناوری‌های پیشرفته از اصول مهم اقتصاد مقاومتی است و امروز اگر به دنبال توسعه پایدار هستیم هیچ راهی جز رو آوردن به اقتصاد دانش‌بنیان نداریم.

وی اظهار داشت: در سه سال اخیر با تلاش‌های مسئولان امر و به ویژه تصویب منطقه ویژه علم و فناوری، بحث مغفول و فوق‌العاده مهم و حساس فناوری‌های نو و پیشرفته در استان شتاب گرفته است.

وی با اشاره به تاسیس 84 شرکت دانش‌بنیان در استان در طول فعالیت دولت یازدهم، گفت: این در حالی است که قبل از سال 92 هیچ شرکت دانش‌بنیانی در استان وجود نداشت.

جبارزاده اضافه کرد: این 84 شرکت با وجود همه سخت‌گیری‌ها از سوی نهادهای ملی تاییدکننده، مجوز فعالیت گرفته‌اند که این دستاورد بزرگی برای استان است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه برای توسعه پایدار تنها فعالیت‌های عمرانی کافی نیست، افزود: رقابت در عرصه تولید و راه یافتن به بازارهای جهانی بدون حرکت به سمت تولید و اقتصاد دانش‌بنیان امکان‌پذیر نیست.

وی، مجتمع گلخانه‌ای ارس را یکی از نمونه‌های موفق کشاورزی دانش‌بنیان ذکر کرد و گفت: امروز اگر از فناوری‌های نو در بخش کشاورزی نتیجه گرفته‌ایم باید همه فعالیت‌های این بخش و سایر بخش‌های اقتصاد از جمله صنعت و تولید را به این سمت سوق دهیم.

جبارزاده با بیان اینکه حرکت‌های علمی و فناورانه باید پایه توسعه استان باشد، افزود: خوشبختانه بسیاری از هیات‌های خارجی که به استان می‌آیند اعلام می‌کنند که استان آذربایجان شرقی استانی مستعد برای سرمایه‌گذاری و کار مشترک است و بر این اساس مشکلی در ورود به بازارهای بین‌المللی نداریم.

وی با اشاره به عرضه 1700 طرح فناورانه در چهارمین جشنواره ربع رشیدی، گفت: 1700 طرح یعنی حضور 1700 محقق و پژوهشگر که این یک ظرفیت بزرگ و ممتاز برای استان ماست و از سال‌های آینده باید ضمن حفظ ساختار اصلی این جشنواره، نمایشگاه‌های تخصصی نیز در کنار آن برگزار کنیم.

در این نشست گزارشی از عملکرد کارگروه اقتصاد دانش‌بنیان که از کارگروه‌های تخصصی ستاد اقتصاد مقاومتی استان است ارائه و در خصوص مسایل مهم این حوزه بحث و تبادل نظر شد./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید