Iranian Agriculture News Agency

توزیع گوشت قرمز و مرغ منجمد در آستانه شب یلدا

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: جهت تنظیم بازار و کنترل قیمت مرغ کشتار روز، توزیع مستمر مرغ منجمد در استان از امروز آذرماه آغاز می‌شود.

توزیع گوشت قرمز و مرغ منجمد در آستانه شب یلدا

اکبر فتحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی اظهار کرد: جهت تنظیم بازار در آستانه شب یلدا و کنترل قیمت مرغ کشتار روز، توزیع گوشت مرغ منجمد در دستور کار قرار گرفته است و از امروز  28 آذر ماه شاهد توزیع مرغ منجمد در سطح استان خواهیم بود.

وی افزود: با برنامه‌ریزی‌ها و تمهیدات انجام‌شده برای تأمین تقاضای مصرف‌کنندگان در بازار مرغ، عرضه مرغ منجمد در سطح شهرستان‌های استان شروع می‌شود.

وی ادامه داد: به‌منظور تعادل‌بخشی به بازار، روند توزیع روزانه مرغ منجمد در فروشگاه‌ها و شبکه‌های عرضه‌کننده این محصول توزیع خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: قیمت مرغ منجمد که از طریق فروشگاه‌های استان در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت، کیلویی ۶۵ هزار و ۷۰۰ تومان خواهد بود.

فتحی افزود: توزیع گوشت قرمز و مرغ منجمد باقیمت مصوب دولتی و در راستای سیاست‌های حمایتی و تنظیم بازار و تعادل بخشی به نوسانات بازار در خصوص این دو ماده پروتئینی و موردنیاز مردم انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون گوشت قرمز منجمد گوساله وارداتی با قیمت مصوب دولتی در بازار وجود دارد، افزود:  در راستای حمایت از مصرف‌کنندگان و ایجاد تعادل در بازار، عرضه 100 تن گوشت قرمز منجمد با قیمت مصوب در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعدادی از مغازه‌های خرده‌فروشی به‌عنوان کاسبان امین در سطح تبریز و سایر شهرستان‌های آذربایجان شرقی در حال انجام است که از این میزان 50 تن در تبریز و 50 تن در سایر شهرستان‌ها توزیع‌شده است.

 وی تأکید کرد: قیمت عمده‌فروشی گوشت گوساله منجمد درب سردخانه هر کیلوگرم 305 هزار تومان و قیمت برای مصرف‌کننده نهایی هر کیلوگرم 320 هزار تومان است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید