Iranian Agriculture News Agency

ساداتی نژاد خبر داد:

تکمیل دو ایستگاه پمپاژ تا پایان سال جاری

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به اینکه یکی از مطالبات کشاورزان شهرستان تکمیل ایستگاه‌های پمپاژ است، کمک می‌کنیم تا پایان سال دو ایستگاه پمپاژ سرنجه زیویار و رنگین بان تکمیل شود.

تکمیل دو ایستگاه پمپاژ تا پایان سال جاری

به گزارش خبرنگار ایانا در لرستان، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در نشست با اتحادیه کشاورزان، باغداران، دامداران و آبزی ‌پروران که در سالن ارشاد شهرستان پلدختر برگزارشد، با اشاره به اینکه استان لرستان قطب تپنده در حوزه کشاورزی و دامپروری است، عنوان کرد: زیباترین و پرقدرت ترین کلکسیون دیم مربوط به لرستان است.

وی افزود: این نعمت خدادادی دیم و بارش استان قدرت کمی نیست، اما متاسفانه ما روی کشت دیم کار نکردیم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: به دلیل نبود بذر مناسب و آموزش مناسب آنطور که باید و شاید از ظرفیت دیم استفاده نکرده‌ایم.

ساداتی نژاد خاطر نشان کرد: به دلیل اهمیت کشت دیم ،جهش تولید در دیمزارها را شروع کردیم، در لرستان نیز ۳۵۰ هزار هکتار از اراضی دیم استان در قالب جهش تولید در دیمزارها کشت شده است.

وی در خصوص ظرفیت شیلات در لرستان نیز بیان کرد: با توجه به کیفیت محصولات شیلات در استان شرایط صادرات وجود دارد و ما هم حمایت‌های لازم را انجام خواهیم داد.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با اشاره به اینکه شاه بیت مشکلات مردم شهرستان آب است، گفت: سیل خسارت‌های سنگینی را به مردم به ویژه کشاورزان و باغداران وارد کرد، مشکلات را بررسی و پیگیری می‌کنیم.

ساداتی نژاد افزود: یکی از مطالبات کشاورزان شهرستان تکمیل ایستگاه‌های پمپاژ است، کمک می‌کنیم تا پایان سال دو ایستگاه پمپاژ سرنجه زیویار و رنگین بان تکمیل شود.

وی عنوان کرد: با توجه به نقشی که توسعه باغات دیم در اراضی شیب دار در اشتغال و تولید دارد ، باید این اراضی به کشاورزان واگذار شود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در سفری که امروز به شهرستان داشتیم ۸۰ میلیارد تومان برای توسعه باغات در اراضی شیب دار اختصاص دادیم.

ساداتی نژاد عنوان کرد: همچنین ده مجموعه شیلات برای استان دیده شده است و در این زمینه آمادگی لازم را برای کمک به سرمایه‌گذاران داریم.

وی در خصوص نگرانی مردم از رفع تداخلات اراضی نیز توضیح داد: تا پایان سال ۱۴۰۲ پرونده‌رفع تداخلات اراضی در کشور بسته و تا پایان دولت سیزدهم برای همه اراضی کشاورزان سند تک برگ صادر می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با بیان اینکه مدرن‌ترین ابزار حمایت از کشاورزی در دنیا کشاورزی قرار دادی است، خاطر نشان کرد: ما باید با قدرت و قوت کشاورزی قراردادی را پیاده کنیم تا به اشتغال و تولید برسیم.

ساداتی نژاد در خصوص احداث سدچول‌هول و بن لار نیز گفت: احداث سد در اختیار وزارت نیرو است ، اما ما هم در این زمینه با وزیر نیرو صحبت می‌کنیم.

وی گفت: اعتبار برای ۲ هزار هکتار آبیاری تحت فشار نیز دیده شده است.

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تامین تسهیلات مورد نیاز برای تامین ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی نیز بیان کرد: از هفته گذشته پرداخت تسهیلات شروع شده است، برش و سهمیه شهرستان نیز مشخص شده است.

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه لرستان در خصوص سردخانه و صنایع تبدیلی استان ضعیف است، اظهار کرد: برای احداث سردخانه و صنایع تبدیلی باید با سرمایه گذاران مذاکره کنیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید