Iranian Agriculture News Agency

"ساداتی نژاد" در جمع خبرنگاران:

شهرستان خلخال قطب کشاورزی و دامپروری در استان اردبیل است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شهرستان های خلخال در استان اردبیل از مناطق فعال کشاورزی، باغداری و دامداری کشور محسوب می شود.

شهرستان خلخال قطب کشاورزی و دامپروری در استان اردبیل است

به گزارش خبرنگار ایانا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در جریان سفر یک روزه به استان اردبیل، پس از بازدید از سد ذخیره آب بلیل در خلخال، با تشکل ها و نخبگان بخش کشاورزی شهرستان خلخال در استان اردبیل دیدار و گفتگو کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه این نشست صمیمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان های خلخال و کوثر در استان اردبیل از مناطق فعال کشاورزی، باغداری و دامداری کشور محسوب می شوند.

وی ادامه داد: یکی از در خواست های عمومی مربوط به استخرهای ذخیره و سدهای معیشتی بود، توافقات لازم برای بهره برداری از آنها انجام شد که در حوزه کشاورزی و تامین منابع آبی منطقه بسیار حائز اهمیت است.

ساداتی نژاد در رابطه با سرمازدگی باغات گفت: در این منطقه 3 هزار هکتار باغ گردو وجود دارد که باید سرشاخه کاری را در این باغات با سرعت انجام دهیم، هزینه آن 10 میلیارد تومان خواهد بود و با مشارکت کشاورزان اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه زنبورداری این منطقه قطب تولید محسوب می شود، ادامه داد: بسته حمایتی را برای حمایت از دامداران در ستاد اقتصادی رئیس جمهور پیش برده ایم تا شرایط را برای دامداران بهبود دهد.

مقام عالی وزارت در زمینه سرمایه گذاری برای صنایع تبدیلی در شهرستان خلخال گفت: وزارت جهاد کشاورزی آمادگی کامل دارد تا تسهیلات مورد نیاز را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد تا ارزش افزوده و ارتقا ذنجیره را در این استان داشته باشیم.

وی افزود: تمام تلاش ما این است که از دامداران و کشاورزان حمایت کنیم، دولت سیزدهم در اولین سال فعالیت خود با افزایش قیمت خرید تضمینی گندم نشان داد اراده ای برای ارتقا بخش کشاورزی دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید