Iranian Agriculture News Agency

ساداتی نژاد در سفر یک روزه به زنجان مطرح کرد:

وزیر جهاد کشاورزی گفت:انشالله اعتبارات ۱۴۰۲ در قانون بودجه، رشد و توسعه گلخانه های کشور در مقیاس های صنعتی در شهرک های کشاورزی را مدنظر قرار خواهد داد.

رشد و توسعه گلخانه های کشور در مقیاس های صنعتی در شهرک‌های کشاورزی در قانون بودجه ۱۴۰۲

به گزارش خبرنگار ایانا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در سفر یک روزه به استان زنجان به منظور بازدید از پروژه های کشاورزی در حاشیه ی بازدید از مجتمع گلخانه ای "پارلا تجارت امین" در جمع خبرنگاران، گفت:  در حال حاضر حدود ۲۵ هزار هکتار در کشور گلخانه وجود دارد که باید ۷۵ هزار هکتار دیگر به سطح گلخانه های کشور افزوده شود.

 وی درباره اهمیت توسعه گلخانه ها در کشور گفت: این مهم به دلیل انتقال سبزی و صیفی به محیط گلخانه ای و تولید با آب کمتر به دلیل آب بر بودن تولید این محصولات است.

به گفته وزیر جهاد کشاورزی، در صورت انتقال این محصولات به داخل گلخانه ها؛ تولید این محصولات بهره‌ور شده و صادرات آن نیز اقتصادی می‌شود.

وی ضمن دعوت از سرمایه گذار بخش کشاورزی و فعالین سایر بخش های غیر کشاورزی برای سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی و گلخانه ها،  تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در این بخش به دلیل اقتصادی بودن سبب پایداری امنیت غذایی کشور نیز میشود.

ساداتی‌نژاد  با اشاره به اینکه این فعالیت از سال ۱۴۰۲ شدت بیشتری میگیرد، یادآور شد: انشالله اعتبارات ۱۴۰۲ در قانون بودجه رشد و توسعه گلخانه های کشور در مقیاس های صنعتی در شهرک های کشاورزی را مدنظر قرار خواهد داد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید