Iranian Agriculture News Agency

ساداتی نژاد در سفر به استان کردستان:

حمایت ویژه از سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی بر تسریع در پرداخت تسهیلات به ۲ پروژه نیمه تمام کشاورزی استان کردستان تاکید کرد و گفت: از سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی به طور ویژه حمایت می‌شود.

پیش بینی برداشت 850 هزار تن گندم از اراضی زراعی کردستان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کردستان، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی که در جریان سفر یک روزه هیئت دولت به استان کردستان سفر کرده است، در بازدید از ۲ پروژه نیمه تمام بخش کشاورزی کردستان در شهرستان دیواندره اظهار داشت: اجرای این پروژه ها تاثیر زیادی در اشتغالزایی استان دارد لذا باید در پرداخت تسهیلات لازم به آنها تسریع شود تا به بهره‌برداری رسیده و افرادی در آن مشغول به کار شوند.

وی یکی از برنامه های این وزارتخانه را توسعه گلخانه و مجتمع های دامپروری خواند و اضافه کرد: کردستان از لحاظ ایجاد گلخانه وضعیت مطلوبی ندارد و باید در این رابطه کارهای بیشتری انجام داد و از ظرفیت فارغ التحصیلان بخش کشاورزی استفاده شود.

ساداتی نژاد یکی از مشکلات بخش کشاورزی کردستان را نبود صنایع تبدیلی بیان کرد و گفت: باید تلاش شود ارزش افزوده ناشی از تولید محصولات کشاورزی نصیب کشاورزان شود لذا می طلبد در زمینه توسعه صنایع تبدیلی طرح های بیشتری به اجرا درآید.

وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: کردستان در راستای ایجاد مجتمع های گلخانه ای و دامپرروی ظرفیت لازم را دارد و بنابراین باید برای جذب سرمایه گذار در این بخش تلاش مضاعفی کرد.

وی با اشاره به اینکه کردستان نخستین استان کشور در تولید گندم دیم است، گفت: این استان یکی از قطب های طرح جهش دیمزارهای کشور نیز هست و امسال پیش بینی شده ۸۵۰ هزارتن محصول گندم در اراضی زراعی این منطقه برداشت شود.

وزیرجهاد کشاورزی یادآور شد: اعتبارات خوبی هم برای اختصاص به بخش کشاورزی استان در این سفر مصوب خواهد شد این مهم  توسعه خوبی برای استان به همراه دارد.

لازم به ذکر است، بازدید و افتتاح پروژه های تولید در بخش کشاورزی و دیدار و گفت و گوی رو در رو با بهره برداران و متولیان بخش کشاورزی استان کردستان از دیگر برنامه های وزیر جهاد کشاورزی است که در سفر رییس جمهور به استان حضور دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید