Iranian Agriculture News Agency

ساداتی نژاد در شورای اداری شهرستان فلاورجان:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در زمینه صنایع تبدیلی در فلاورجان با مشکل مواجه هستیم و خام فروشی برای کشاورزان ارزش افزوده ای دربر نخواهد داشت لذا در این بخش باید با سرعت بیشتر پیش برویم و یا جذب سرمایه گذار و تسهیلات، صنایع تبدیلی را ارتقاء دهیم.

لزوم توجه ویژه به صنایع تبدیلی و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در جریان سفر استانی هیئت دولت به استان اصفهان، در شورای اداری شهرستان فلاورجان اظهار کرد: فلاورجان شهرستان کشاورزی استان اصفهان است و کشاورزان و واحدهای تولیدی پرتلاشی دارد که در کم آبی های سال های اخیر صدمات بسیاری دیده اند.

وی افزود: چالش کم آبی در اکثر استان ها مشکلات بسیاری را برای کشاورزان هم در بخش زراعت و هم باغبانی ایجاد کرده است. 

ساداتی نژاد یادآور شد: در مصوبات این سفر ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای کشاورزی استان اصفهان درنظر گرفته شده که پس از تصویب و اجرای آن می توانیم مسائل و مشکلات پیش رو را برطرف کنیم. 

وی افزود: این مبلغ برای زیر بخش های زراعت، باغبانی، شهرک های گلخانه ای، آبخیزداری، حفاظت از خاک، استخر و جاده های بین مزارع، انتقال آب با لوله، احیای نهر های آبیاری و مباحث عشایری در نظر گرفته شده است.

مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: مجلس به وزارت جهاد کشاورزی الزام کرده تا زمان شروع سال زراعی جدید، الگوی کشت را احیا کند بنابراین ما الگوی کشت را با توجه به خشکسالی و شرایط اقلیمی کشور برای استان اصفهان درنظر بگیریم تا کشاورزان بتوانند به تولید اقدام کنند‌.

وی افزود: امسال کشت قراردادی را هم شروع کرده ایم و برای آن اعتبار و یارانه در نظر گرفته ایم و کشاورزان کود، سم، بیمه و دانه را از ما می گیرند و در زمان برداشت با کشاورز تسویه می کنیم تا کشاورز دچار کمبود نقدینگی نشود و تنها بر تولید تمرکز کند. این اقدام را در باغداری هم اجرایی خواهیم کرد.

ساداتی نژاد عنوان کرد: در بحث صدور اسناد اراضی، زمین های این مناطق جز مستثنیات هستند و ۹۰ درصد اراضی فاقد سند هستند و مالکیت و هویت برای کشاورز قائل نشده ایم لذا از مصوبات این سفر این است که صدور اسناد اراضی استان اصفهان با سرعت پیگیری و انجام شود.

وی افزود: در زمینه صنایع تبدیلی در فلاورجان با مشکل مواجه هستیم و خام فروشی برای کشاورزان ارزش افزوده ای دربر نخواهد داشت لذا ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای صنایع تبدیلی و جذب سرمایه گذار در نظر گرفته ایم. 

وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با طرح مردمی سازی یارانه ها گفت: در این طرح برای دامداران و مرغداران ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات درنظر گرفتیم تا به صنعت دامپروری زیان وارد نشود.

وی افزود: در این طرح تمام موانع بانکی برای اعطای وام برداشته شده و باید سرعت انجام این کار افزایش یابد. 

ساداتی نژاد در رابطه با خرید مازاد مرغ عنوان کرد: مازاد تولید مرغداران توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور خریداری می شود و از هفته آینده ذخیره‌سازی گوشت را آغاز خواهیم کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید