Iranian Agriculture News Agency

"ساداتی نژاد" در سفر به استان آذربایجان شرقی خبر داد:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در این سفر ۲ هزار و ۸۰۰میلیارد تومان اعتبار برای بخش کشاورزی این استان در نظر گرفته شده است.

اختصاص اعتبار ۲ هزار ۸۰۰ میلیارد تومانی به بخش کشاورزی آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار اعزامی ایانا به استان آذربایجان شرقی، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در سفر استانی به استان آذربایجان شرقی در شهرستان شبستر، اظهار کرد: در این سفر ۲ هزار و ۸۰۰میلیارد تومان اعتبار  برای بخش کشاورزی این استان در نظر گرفته شده است و این استان درصد بالایی از اعتبارات در بخش کشاورزی را در سفر های استانی به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه استان آذربایجان شرقی ظرفیت های بی نظیری در حوزه کشاورزی دارد، تصریح کرد: این استان یکی از قطب های بسیار خوب در حوزه کشاورزی و دامپروری کشور است، انشالله از محل مصوبات سفر نیز اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

وزیر جهاد کشاورزی، گفت: یکی از مطالبات مردم در شبستر جاده بوده  که خسارت جانی و مالی زیادی برای مردم داشته و نماینده منطقه شبستر پیگیری های زیادی  برای این مشکل داشته است.

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه در مصوبات سفر،  تامین مالی برای عملیات این جاده در نظر گرفته  شده تا با اهتمام قرارگاه سازندگی بتواند کار خود را آغاز کند؛ تصریح کرد: با اهتمام این قرارگاه ۲۴ کیلومتر اول که برای مردم حائز اهمیت بیشتری است عملیاتی و امنیت لازم را ایجاد شود و پروژه ۴۹ کیلومتری این جاده به سلماس بتواند امنیت را برای تردد کنندگان در این منطقه تامین کند.

وی با بیان اینکه مطالبه مردم در این خصوص را در شورای استان نیز مطرح خواهم کرد، ادامه داد: یکی از موضوعات زیست محیطی ما مربوط به دریاچه ارومیه است و مسائلی که در خصوص ریزگرد ها و مسائل زیست محیطی کشاورزی  برای ما ایجاد می‌کند، در سفر مورد  توجه قرار گرفته  است.

مقام عالی وزارت با  اشاره به مطالبه مردم این شهرستان در خصوص اراضی صوفیان نیز، گفت: برای این  موضوع پیشنهاداتی را فرماندار  و امام جمعه شهرستان  مطرح کردند که انشالله برای آن نیز تمهیداتی اندیشیده خواهد شد.

به گفته وی، برای مرمت قنوات شهرستان شبستر  نیز در این سفر اعتبار در نظر گرفته شده است.

ساداتی نژاد با اشاره به در نظر گرفتن  تسهیلات برای این شهرستان، گفت: شهرستان شبستر یک الگوی بسیار ایده آل در کارهای عمرانی  و مشارکتی در بحث آموزش و زیرساختی است و این موضوع سبب شده که در حوزه های تولیدی نیز رونق بسیار خوبی در این شهرستان ایجاد شود.

وی ادامه داد:  شهرستان شبستر قطب تولید مرغ و تخم مرغ، دامپروری و باغات در استان است و ما با ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان کمک خواهیم کرد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در شرایط فعلی دامداری ها و مرغداری ها در اجرای طرح هدفمندی یارانه ها به گردش مالی نیاز دارند، یادآور شد: از  مجموع بالغ بر ۲ هزار نفری که در استان آذربایجان شرقی برای دریافت تسهیلات برای طرح مردمی سازی ثبت نام کرده اند تا شب گذشته حدود ۵۰۰ نفر تسهیلات خود را در قالب دامدار کارت یا سایر تسهیلات دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: در روزهای پنج شنیه، جمعه، شنبه و یکشنبه  (تعطیلات)  بانک کشاورزی در سراسر کشور مشغول فعالیت هستند و امیدواریم تا پایان تعطیلات بتوانیم مجموع ۲ هزار نفری که خواستار دریافت تسهیلات سرمایه در گردش طرح هدفمندی یارانه ها بودند را تکمیل کنیم تا تولیدکنندگان بتوانند نهاده های دامی خود را خریداری کرده و به تولید بپردازند.

ساداتی نژاد  تصریح کرد: همدلی بسیار خوبی در بین مدیران این استان وجود دارد  که این موضوع به نظر من تولید سرمایه می‌کند  تا مسائل مربوط به شهرستان به خوبی پیگیری شود و امیدوارم به زودی شاهد اتفاقات خوب در این بخش باشیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید