Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خلخال:

در شهرستان خلخال انواع محصولات سردرختی سیب و گلابی و به گیلاس و آلبالو و هلو و شلیل و بسیاری دیگر از محصولات سردرختی را شامل می شود .

تولید 30 هزار تن انواع محصولات سردرختی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اردبیل، محمد شاد خاطر با اعلام این مطلب گفت : یکی از مهمترین رسالتهای بخش باغبانی این مدیریت تامین میوه های سردرختی و بی نیازی این محصولات به واردات آن از کشورهای خارج است . قطعا ً تولید ارزان و با صرفه اقتصادی و استفاده از نهالهای سازگار با شرایط آب و هوایی استان یکی از اساسی ترین اهدافی است که این مدیریت دنبال می کند .

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود: دراین شهرستان انواع محصولات سردرختی سیب و گلابی و به گیلاس و آلبالو و هلو و شلیل و بسیاری دیگر از محصولات سردرختی را شامل می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود افزود: از باغات این شهرستان سالانه افزون بر 30 هزار تن انواع محصولات سردرختی مرغوب تولید و روانه بازار مصرف می شود . این درحالی است که در طی سالهای گذشته علی رغم وجود شرایط نامساعد طبیعی از قبیل سرما و تگرگ همه ساله بخش قابل ملاحظه ای از محصولات سردرختی آسیب می‌بینند.

وی افزود: استفاده از محیط های سربسته برای تولید و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه گلخانه ها در طی سالهای گذشته جهش قابل ملاحظه ای داشته است.

لازم به توضیح است، مهمترین ویژگی اغلب محصولات باغبانی که آنها را از محصولات زراعی، جنگلی و مرتعی متمایز می سازد این است که معمولا به صورت تازه یا با کمترین تغییر و تبدیل مورد استفاده انسان قرار می گیرند و نقش کلیدی در تامین مایحتاج غذایی و ویتامین‌های ضروری و مهم بدن دارند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید