Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوثر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوثر از تشکیل 2 صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در شهرستان کوثر خبر داد.

تشکیل صندوق اعتباری خرد زنان روستایی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اردبیل، خیبر علی جلیلی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوثر هدف از تاسیس این صندوق ها را تقویت و توانمندسازی زنان روستایی در زمینه های مختلف کشاورزی و افزایش در آمد خانوارهای کم در آمد از طریق پرداخت وام های کوچک برای انجام فعالیت های در آمدزا عنوان کرد .

وی بهبود وضعیت اقتصادی و ایجاد اشتغال برای زنان روستایی و توسعه صنایع کوچک و خانگی خاص زنان روستایی ، کاهش مهاجرت از روستا ، کاهش فقر و ارتقای مهارت های فردی و اجتماعی زنان در روستا را از دیگر اهداف راه اندازی این صندوقها برشمرد.

 وی افزود: بدین منظور تاکنون تعداد دو صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در روستاهای جغناب ، گزور علیا از توابع این شهرستان تشکیل و در حال فعالیت هستند.

جلیلی در ادامه سخنان خود بیان کرد: به منظور ارتقای مهارت های زنان روستایی عضو این صندوق ها و آموزش اصولی کارآفرینی ، کارگاه های آموزشی متعدد با عنوان مهارت های زندگی شغلی و مهارت های کسب و کار ویژه اعضای صندوق های اعتبارات خرد و تسهیل گران زنان روستایی توسط کارشناسان این مدیریت در روستاهای حوزه عمل اجرا شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوثر در پایان افزود: تشکیل این صندوق ها به دلیل توسعه و بهبود کسب و کار زنان روستایی و مشارکت آنان در بهبود اقتصاد خانواده بسیار حائز اهمیت می باشد و می تواند منجر به رونق تولید در منطقه گردد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید