Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیر

سطح باغات این شهرستان 563 هکتار را شامل می شود که انواع محصولات سردرختی سیب و گلابی و به گیلاس و آلبالو و هلو و شلیل و بسیاری دیگر ازمحصولات سردرختی را شامل می شود.

تولید بیش از دو هزار تن انواع محصولات سردرختی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اردبیل، رضا ناصری گفت: یکی از مهم‌ترین رسالت‌های اداره تولیدات گیاهی، تامین میوه های سردرختی و بی نیازی این محصولات به واردات آن از کشورهای خارج است. قطعا ً تولید ارزان و با صرفه اقتصادی و استفاده از نهال‌های سازگار با شرایط آب وهوایی استان یکی از اساسی ترین اهدافی است که این مدیریت دنبال می کند.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود: سطح باغات این شهرستان 563 هکتار را شامل می شود که انواع محصولات سردرختی سیب و گلابی و به گیلاس و آلبالو و هلو و شلیل و بسیاری دیگر ازمحصولات سردرختی را شامل می شود.

وی در ادامه سخنان خود افزود: ازاین میزان سطح زیرکشت، افزون بر 2990 تن انواع محصولات سردرختی مرغوب تولید و روانه بازار مصرف شد . این درحالی است که در طی سالهای گذشته علی رغم وجود شرایط نامساعد طبیعی از قبیل سرما و تگرگ همه ساله بخش قابل ملاحظه ای از محصولات سردرختی آسیب می بینند .

وی در ادامه سخنان خود افزود: استفاده از محیط های سربسته برای تولید و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه گلخانه ها در طی سال های گذشته، جهش قابل ملاحظه‌ای داشته و برنامه ریزی شده تا در سطح 5/0هکتار طبق برش سال 99 گلخانه راه اندازی و به بهره برداری برسد که قطعاً، تحول مهمی در تولید محصولات گلخانه ای و به‌کار گیری نیروهای جوان و تحصیل کرده و بیکار در منطقه و استان خواهد داشت. در حدود 2/0هکتار گلخانه کوچک مقیاس در حال فعالیت از این مساحت گلخانه ای به بخش خصوصی واگذار شده است که با توجه به ظرفیت‌هایی که بخش خصوصی در بهره وردی مطلوب و استفاده بهینه از منابع آبی و خاکی دارد، شاهد رشد و شکوفایی این بخش بیش از پیش، خواهیم بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید