Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل

هدف از تاسیس این صندوق ها را تقویت و توانمندسازی زنان روستایی در زمینه های مختلف کشاورزی و افزایش در آمد خانوارهای کم در آمد از طریق پرداخت وام های کوچک برای انجام فعالیت های در آمدزاست.

تشکیل 10 صندوق اعتباری خرد زنان روستایی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اردبیل، علی حسین احدی عالی از تشکیل 10 صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در این شهرستان خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل هدف از تاسیس این صندوق ها را تقویت و توانمندسازی زنان روستایی در زمینه های مختلف کشاورزی و افزایش در آمد خانوارهای کم در آمد از طریق پرداخت وام های کوچک برای انجام فعالیت های در آمدزا عنوان کرد .

وی بهبود وضعیت اقتصادی و ایجاد اشتغال برای زنان روستایی و توسعه صنایع کوچک و خانگی خاص زنان روستایی ، کاهش مهاجرت از روستا ، کاهش فقر و ارتقای مهارت های فردی و اجتماعی زنان در روستا را از دیگر اهداف راه اندازی این صندوق‌ها برشمرد.

وی افزود: بدین منظور تاکنون تعداد 10 صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در روستاهای خلیل آباد ، نوشهر ، شیخ احمد، جناقرد ، انزاب ، ایوریق ، خشکه رود وآقبلاغ رستم خان از توابع این شهرستان تشکیل و در حال فعالیت هستند.

احدی عالی در ادامه سخنان خود بیان کرد: به منظور ارتقای مهارت های زنان روستایی عضو این صندوق ها و آموزش اصولی کارآفرینی ، کارگاه های آموزشی متعدد با عنوان مهارت های زندگی شغلی و مهارت های کسب و کار ویژه اعضای صندوق های اعتبارات خرد و تسهیل گران زنان روستایی توسط کارشناسان این مدیریت در روستاهای حوزه عمل اجرا شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل در پایان افزود: تشکیل این صندوق ها به دلیل توسعه و بهبود کسب و کار زنان روستایی و مشارکت آنان در بهبود اقتصاد خانواده بسیار حائز اهمیت می باشد و می تواند منجر به رونق تولید در منطقه شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید