Iranian Agriculture News Agency

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل

با برنامه ریزی، حمایت و پشتیبانی دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری اجرای برنامه های آموزشی و ترویجی در راستای تحقق اهداف پروژه «احیاء، ترویج و توسعه باغات سیب گوشت قرمز» به عنوان یکی از ذخایر ژنتیکی ارزشمند استان توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نمین آغاز شد.

ترویج احیاء و توسعه باغات سیب گوشت قرمز در استان اردبیل

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اردبیل، علیرضا خواجوی گفت: با برنامه‌ریزی، حمایت و پشتیبانی دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری اجرای برنامه های آموزشی و ترویجی در راستای تحقق اهداف پروژه «احیاء، ترویج و توسعه باغات سیب گوشت قرمز» به عنوان یکی از ذخایر ژنتیکی ارزشمند استان توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نمین آغاز شد.  

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود: در جریان مرداد ماه سالجاری  در روستاهای پایلوت طرح شامل گرده و سقزچی آموزش های لازم  در خصوص زمان، نحوه نحوه پیوند زنی، اصول هرس و مدیریت باغات این گونه ارزشمند توسط کارشناس باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان نمین به زنان روستایی و باغداران علاقمند ارائه شد.

علرضا خواجوی افزود شناسایی باغدان داران دانش بومی در خصوص تکثیر و نگهداری سیب گوشت قرمز، شناسایی مناطق پراکنش این گونه و هدف گذاری برای ترویج کشت و افزایش پایه های سیب گوشت قرمز و احیاء باغات موجود در روستاهای پایلوت طرح و  تهیه نشریه ترویجی در این خصوص از اقدامات انجام شده در سال اول اجرای این طرح در استان است.  

لازم به توضیح است که سیب‌های گوشت قرمز به دلیل دارا بودن مقادیر قابل توجه موادآنتی اکسیدانت، رنگ جدید و بازارپسندی در سال‌های اخیر درکشورهای مختلف مورد مطالعه قرار گرفته اند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید