Iranian Agriculture News Agency

در سال زراعی جاری 19 هزار هکتار گندم آبی و 18 هزار و 500 هکتار گندم دیم در سطح شهرستان اردبیل به زیر کشت رفت و بیش از 100 هزار تن محصول گندم از این مزارع برداشت شد.

برداشت گندم از بیش از 37 هزار هکتار شهرستان اردبیل

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اردبیل، علی حسین احدی عالی از عملیات موفقیت‌آمیز برداشت گندم از سطح 37 هزار و 500 هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان خبر داد.

وی با اشاره به اینکه محصول گندم شهرستان اردبیل به دو صورت آبی و دیم مورد کشت قرار می گیرد افزود: در سال زراعی جاری 19 هزار  هکتار گندم آبی و 18 هزار و 500 هکتار گندم دیم در سطح شهرستان به زیر کشت رفت و بیش از 100 هزار تن محصول گندم از این مزارع برداشت شد.

وی ارقام تحت کشت گندم در مزارع این شهرستان را شامل ارقام کاسگوژن، پیشگام، میهن و سای سونز از ارقام آبی و آذر 2 ، سرداری و رصد از ارقام دیم برشمرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل درادامه افزود : در حال حاضر روند برداشت این محصول ادامه دارد و انتظار می رود تا پایان مرداد ماه کار برداشت گندم در مزارع این شهرستان به اتمام برسد.

احدی عالی خاطر نشان کرد: با هماهنگی های انجام شده در حال حاضر 3 مرکز خرید گندم فعال در سطح شهرستان آماده خریدگندم کشاورزان بر اساس قیمت خرید تضمینی ابلاغی 25000 ریال برای هر کیلوگرم محصول گندم هستند و کشاورزان می توانند با هماهنگی مسئولان خرید نسبت به تحویل محصول تولیدی خود اقدام کنند.

این مقام مسئول در ادامه افزود: به یقین افزایش تولید گندم و خودکفایی در تولید این محصول استراتژیک اثرات بسیار مثبتی در اقتصاد کشور دارد .

وی به کشاورزان توصیه کرد: به منظور کاهش تلفات در امر برداشت گندم که تاثیر مستقیم بر میزان تولید و در آمد کشاورزان دارد از ورود کمباین های فاقد برچسب معاینه فنی به مزارع جلوگیری کنند و با حضور در مزرعه در زمان برداشت به کار کمباین داران نظارت کافی داشته باشند و در صورت بروز مشکل به کارشناسان پهنه یا کارشناسان مکانیزاسیون مراجعه کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید