Iranian Agriculture News Agency

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان اردبیل

با توجه به نزدیکی عملیات برداشت گندم و جو، تمامی تمهیدات لازم برای برداشت موفقیت آمیز اندیشیده شده است.

به‌کارگیری بیش از 240 دستگاه کمباین و دروگر در عملیات برداشت گندم و جو

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اردبیل، علی حسین احدی عالی با اعلام این خبر گفت: با توجه به نزدیکی عملیات برداشت گندم و جو، تمامی تمهیدات لازم برای برداشت موفقیت آمیز اندیشیده شده است. ناوگان مکانیزاسیون عملیات برداشت غلات این شهرستان، شامل32 هزار هکتار گندم و جو آبی و بیش از30 هزار هکتار گندم و جو دیم رادر حوزه عمل این شهرستان انجام دادند.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود: با توجه به اینکه مدیریت زمان در برداشت، یکی از عوامل اصلی در کاهش ریزش محصول می باشد، لذا تأمین و استقرار به موقع ماشین های برداشت در کنار مزارع غلات از وظایف اصلی این مدیریت است که در همین راستا، برداشت غلات توسط 32 دستگاه انواع کمباین بومی غلات (180دستگاه مهاجر) و 30 دستگاه انواع دروگر بومی شهرستان، انجام گرفت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل در ادامه گفت: تمامی کمباین های مشغول در امر برداشت با هماهنگی این مدیریت و با همکاری کارشناسان سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ، جهت برداشت سالم محصول معاینه فنی شده و برای هر دستگاه نیز کارت معاینه فنی صادر شده است.

وی یادآور شد: با عنایت به اینکه تأمین به موقع سوخت مورد نیاز برای کمباین‌ها با توجه به تعداد زیاد آنها، حجم بالای عملیات و همچنین گستردگی جغرافیایی سطح کشت غلات این شهرستان از اهمیت ویژه ای در انجام به‌موقع و موفق عملیات برداشت غلات برخوردار می باشد، لذا در این راستا مدیریت شرکت پخش فرآورده های نفتی استان برای تأمین سوخت مورد نیاز کمباین های برداشت غلات در طول فصل برداشت، با آمادگی کامل همکاری کردند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید