Iranian Agriculture News Agency

عملیات برداشت دانه روغنی کلزا از سطح300 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان آغاز شده است.

آغاز عملیات برداشت دانه روغنی کلزا

 به گزارش خبرنگار ایانا در استان اردبیل ، علی حسین احدی عالی با اعلام این خبر گفت: عملیات برداشت دانه روغنی کلزا از سطح300 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان آغاز شده است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود حدود 750 تن دانه روغنی کلزا از این میزان اراضی کشاورزی تولید و تحویل کارخانه‌های روغن کشی شود.

وی عمده ارقام کشت شده این شهرستان را ارقام نپتون، ناتالی، هیدرومیل و مرکوری عنوان کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل درادامه افزود :  در حال حاضر روند برداشت این محصول ادامه دارد و پیش بینی می شود تا پایان ماه جاری عملیات برداشت کلزا در مزارع این شهرستان به اتمام برسد.

احدی عالی خاطر نشان کرد: در حال حاضر مرکز خرید دانه روغنی کلزا واقع در روستای نیار ،تجهیز و آماده خرید محصول کلزا بر اساس قیمت خرید تضمیتی ابلاغی46 هزار و 600 ریال برای هر کیلوگرم دانه کلزا می باشد و کشاورزان محترم می توانند با هماهنگی مسئولان خرید نسبت به تحویل محصول تولیدی خود به مرکز خرید یادشده اقدام کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل در پایان سخنان خود افزود: در تلاش هستیم در سال زراعی آینده با انجام برنامه ریزیها واقدامات موثر و به کار گیری کلیه امکانات ، برنامه پیش بینی شده توسعه کشت کلزا و افزایش تولید دانه روغنی کلزا در منطقه تحقق یابد تا بتوان گام موثری در جهت خودکفایی اقتصادی و تامین روغن مورد نیاز کشور برداشت.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید