Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشکین شهر

در راستای عملیاتی کردنتغییر الگوی کشت در سال زراعی 99-98 در سطح 2606 هکتار در شهرستان پارس آباد کشت شده است.

آغاز برداشت گوجه فرنگی در پارس آباد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اردبیل، حسن نظیفی با اعلام این مطلب افزود:  در راستای عملیاتی نمودن تغییر الگوی کشت در سال زراعی 99-98 در سطح 2606 هکتار در شهرستان پارس آباد کشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی پارس آباد در بازدید از مزارع گوجه فرنگی شهرستان گفت: در سال جاری در سطح 2606 هکتاراز مزارع صیفی جات در پارس آباد گوجه فرنگی کشت شده است.

او افزود: پیش‌بینی می شود از این محصول حدود 110 هزار تن محصول از این سطح برداشت گردد. وی عمده محصولات سبزی و صیفی کشت شده در سطح شهرستان را سیب زمینی و گوجه فرنگی عنوان کرد و گفت  : سالیانه بیشترین سطح زیر کشت و تولید از این محصولات مربوط به محصول گوجه فرنگی است.

نظیفی در رابطه با مزایای استفاده از روش‌های نوین کشت بیان کرد: کشاورزان عزیز این منطقه مزارع خود را به سیستم آبیاری نوین مجهز کرده‌اند از جمله مزایای این نوع روش کشت، کنترل آفت محصولات و همچنین استفاده بهینه از منابع آبی است.

نظیفی تصریح کرد: دو واحد صنایع تبدیلی گوجه فرنگی در شهرستان پارس آباد وجود دارد و دو واحد صنایع تبدیلی گوجه فرنگی نیز در دست ساخت است که یکی با ظرفیت 800 تن در روز و دیگری با ظرفیت 1000 تن در روز آماده خرید و تبدیل محصول گوجه کشاورزان عزیز منطقه به رب گوجه فرنگی است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید