Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پاس آباد

در سال زارعی جاری بالغ بر 10هزار و 410 هکتار از مزارع این شهرستان به زیر کشت گندم رفته است که که از این میزان 7 هزار و 658 هکتار آبی و 2 هزار و 752 هکتار به صورت دیم کاشته شده است.

شروع برداشت خوشه‌های طلایی گندم

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اردبیل، حسن نظیفی با اعلام این مطلب افزود: فصل برداشت گندم در پارس آباد مغان فرا رسیده و اکنون کشاورزان نتیجه و دستمزد چند ماهه خود را برداشت می‌کنند تا با برداشت خوشه‌های گندم و فروش آن، نقشی در خودکفایی گندم ایفا کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس‌آباد، در این باره می گوید: در سال زارعی جاری بالغ بر 10هزار و 410 هکتار از مزارع این شهرستان به زیر کشت گندم رفته است که که از این میزان 7 هزار و 658 هکتار آبی و 2 هزار و 752 هکتار به صورت دیم کاشته شده است.

حسن نظیفی با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال بالغ بر 47 هزار تن گندم در شهرستان برداشت شود نظیفی با بیان اینکه زمان برداشت گندم از 15 خرداد خواهد بود، گفت: قیمت خرید تضمینی گندم هر کیلو 25000ریال خواهد بود. وی ادامه داد: با وجود کاهش بارندگی، خوشبختانه به دلیل رواج استفاده از ارقام بذری مقاوم در برابر کم آبی، میزان برداشت محصول کاهش چشمگیری نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: با هماهنگی شرکت پخش فرآورده های نفتی شهرستان سوخت مورد نیاز کمباین ها تامین شده است و در این مورد مشکلی وجود ندارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان از انجام هماهنگی های لازم برای خرید به موقع گندم از کشاورزان خبر می دهد و می گوید: در حال حاضر ۸ مرکز خرید غلات در سطح شهرستان پارس‌آباد برای خدمات‌رسانی به کشاورزان به صورت شبانه‌روزی فعال است. این مراکز از شروع برداشت محصولات گندم، جو و کلزا در شهرستان پارس‌آباد فعال شده که ۶ مرکز مربوط به محصول گندم، یک مرکز محصول کلزا و یک مرکز نیز محصول جو تولید شده در شهرستان را از کشاورزان و زارعان خریداری می‌کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد مغان در پایان سخنان خود از کشاورزان و گندمکاران خواست به میزان رطوبت گندم تولیدی در هنگام برداشت توجه نموده و از برداشت گندم با رطوبت بالای ۱۴ درصد خودداری کنند و در کنار آن از سوزاندن بقایای محصولات خود ( کاه و کلش) جداً خوداری نموده تا به محیط زیست آسیب جدی وارد نشود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید