Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیر

در سال جهش تولید و در راستای اجرای طرح ملی ، احداث گلخانه های کوچک مقیاس در مساحت های کمتر از 300 مترمربع در داخل محدوده شهر و روستابا پیشرفت فیزیکی 95 درصد به مرحله اجراء در آمده است.

اجرای طرح ملی احداث گلخانه‌های کوچک مقیاس

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اردبیل، رضا ناصری که از عملیات احداث گلخانه های در حال ساخت بازدید می کرد  با اعلام این مطلب گفت: در سال جهش تولید و در راستای اجرای طرح ملی احداث گلخانه های کوچک مقیاس در مساحت های کمتر از 300 مترمربع در داخل محدوده شهر و روستا به منظور افزایش تولید در محیط های کنترل شده گلخانه ای و افزایش بهره وری از زمین های خرد و کوچک کشاورزی و تسریع و تسهیل در فرآیند صدرو مجوزها، در روستاهای وله زاقرد و شیران بخش مرکزی این شهرستان با پیشرفت فیزیکی 95 درصد به مرحله اجراء در آمده است.

وی در ادامه گفت: تعداد 7 نفر از معرفی شدگان به بانک های عامل، تا کنون مبلغ 4410 میلیون ریال تسهیلات دریافت نموده و مبلغ 1010 میلیون ریال نیز آورده شخصی داشته اند. میزان اشتغالزایی این طرح برای 15 نفر؛ نوع طرح از نوع سبزی و صیفی که در کل به مساحت 1763 متر مربع بوده و در بخش مرکزی این شهرستان قرار دارند.

وی در پایان افزود: برگزاری کارگاه های آموزشی، توزیع اطلاعیه های ترویجی، برگزاری بازدیدهای ترویجی، آموزش چهره به چهره، ثبت نام در سایت، انجام بازدیدهای کارشناسی و تکمیل فرم های بازدید، ارسال پرونده به سازمان جهاد کشاورزی استان، صدور مجوز، ثبت نام در سامانه سیتا، تشکیل پرونده فیزیکی و ارسال آنها به کارگروه استانی و در نهایت معرفی به بانک عامل در صورت تایید، جزو سایر اقدامات انجام گرفته است. 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید