Iranian Agriculture News Agency

نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد:

کمک دولت بابت خسارت بلایای طبیعی چهار برابر سال گذشته است

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور : دولت در نیمه اول امسال یکهزار و 48 میلیارد تومان بابت خسارت بلایای طبیعی هزینه کرد که چهار برابر سال گذشته است.

کمک هزار میلیارد تومانی دولت به آسیب‌دیدگان

به گزارش ایانا محمدباقر نوبخت امروز دوشنبه در بازدید از مناطق سیل زده غرب مازندران در جمع خبرنگاران در نوشهر گفت: پارسال 240 میلیارد تومان منابع اعتباری دولت بابت جبران خسارت حوادث طبیعی هزینه شده بود.
معاون رئیس‌جمهوری که صبح امروز برای بازدید از مناطق زلزله زده مازندران به این استان سفر کرد، همچنین گفت که دولت برای رفع خرابی‌های ناشی از سیل اخیر در مازندران کمک می کند و بزودی این خرابی ها برطرف می شود.
او افزود: سیل اخیر خسارت زیادی در حوزه زیرساخت ها و ابنیه و نیز به واحدهای مسکونی مردم وارد کرد که باید جبران شود.
نوبخت توضیح داد: چهارشنبه هفته جاری در اولین نشست هیات دولت برای جبران خسارت های سیل تصمیم گیری و برنامه ریزی می شود تا علاوه بر کمک های بلاعوض، تسهیلاات ارزان قیمت هم برای بازسازی خرابی ها اختصاص یابد.
نوبخت با اعلام این که بر اساس نظر کارشناسان بارندگی شدید چند روز اخیر در استان های شمالی بویژه مازندران در نیم قرن گذشته بی سابقه بوده است، گفت: باید برای پیشگیری از سیل از آبخیزداری در مناطق بالادست مراقبت کرد و همچنین رودخانه ها را هم به موقع لایروبی نمود و زیرساخت های نیز به شکل پیوسته باید مورد بازدید قرار گیرد .
وی با اشاره به اهمیت مسیر کمربندی نوشهر به چالوس و نیز تخریب پل در مسیر این راه ارتباطی شرق به غرب مازندران خواستار تسریع در اصلاح و بازسازی این پل در این مسیر ارتباطی شد .
بارندگی شدید همراه با سیلاب روزهای جمعه و شنبه هفته جاری در مازندران خسارات زیادی به بخش های مختلف زیربنایی، راههای ارتباطی، تاسیسات برق رسانی ، آبرسانی و بناهای مسکونی منطقه وارد کرده است.
 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید