Iranian Agriculture News Agency

پنس در پاسخ به سخنرانی اوباما

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا گفت این "بسیار مایوس کننده" است که می‌بینیم باراک اوباما به کمپین‌های انتخاباتی ورود پیدا کرده و "انقدر سیاسی کار شده است".

انتخاب ترامپ دست رد به سیاست‌های اوباما بود

به گزارش  پایگاه هیل، مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز که امروز (یکشنبه) منتشر شد، اظهار کرد: حقیقت این است که مردم آمریکا در سال 2016 مسیر و سیاست‌های باراک اوباما را با انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری رد کردند.

مایک پنس ادامه داد: این بسیار مایوس کننده است که می‌بینیم باراک اوباما سنت روسای جمهور قبل از خود را شکسته و انقدر سیاسی کار شده و رو به همان استدلال فرسوده‌ای که خودش و لیبرال‌ها در هشت سال گذشته مطرح کرده‌اند، آورده است.

دیروز باراک اوباما در یک سخنرانی، انتقادهای شدیدی از دونالد ترامپ مطرح کرد و بسیاری از ناظران، این اقدام رئیس‌جمهوری سابق آمریکا را نوعی بازگشت او به صحنه سیاسی تحلیل کردند.

اوباما  در سخنرانی دیروز خود، ترامپ را متهم به سرمایه‌گذاری در نفرت‌هایی کرد که سال‌هاست سیاستمداران به آتش آن دامن می‌زنند.

باراک اوباما رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در حالی سخنرانی تند دیروز را ایراد کرد و از مردم خواست در انتخابات کنگره شرکت کنند که وقتی کاخ سفید را ترک کرده بود، گفت از شیوه جورج دبلیو بوش،‌ پیروی می‌کند و مانند او در دوران بعد از ریاست جمهوری از فعالیت‌های سیاسی، دوری خواهد گزید.

با این حال به گفته ناظران و تحلیلگران آمریکایی اوباما بر قول خود نایستاده و برای ورود مجدد به حوزه سیاسی سخنرانی کرده است. مایک پنس مطالبی  درباره امکان کنار گذاشتن ترامپ از ریاست جمهوری با اجرا کردن مفاد قانونی اصلاحیه بیست و پنجم را که گفته شده در کاخ سفید مطرح است، رد کرد.

پنس در مصاحبه با شبکه سی‌بی‌اس در پاسخ به این سوال که آیا اعضای کابینه دولت ترامپ درباره این موضوع، بحثی داشتند یا خیر، گفت که چنین اتفاقی نیفتاده است.

او تاکید کرد: هرگز این اتفاق نیفتاده و اصلا چرا ما باید در این باره بحث کنیم.

مصاحبه پنس بعد از آن منتشر شده که انتشار مقاله‌ای در روزنامه نیویورک تایمز از سوی فردی که صرفا مقام ارشد دولت ترامپ معرفی و از اعضای "مقاومت در داخل این دولت توصیف شده" جنجال فراوانی به وجود آورد.

این مقاله ادعا کرد که مقام‌های کابینه ترامپ از همان ابتدای دولتش بحث‌هایی با یکدیگر بر سر مفاد قانونی اصلاحیه بیست و پنجم داشته‌اند اما به منظور اجتناب از بروز یک بحران اساسی با یک چنین اقدامی مخالفت کردند.

این مفاد قانونی اصلاحیه بیست و پنجم به معاون رئیس‌جمهور و اکثریت مقام‌های کابینه دولت اجازه می‌دهد که به کنگره اعلام کنند رئیس‌جمهور برای انجام وظایفش فاقد صلاحیت است که این موجب می‌شود معاون رئیس‌جمهور جانشین ریاست جمهوری شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید