Iranian Agriculture News Agency

اسحاق جهانگیری در حاشیه راهپیمایی روز قدس :

مردم فلسطین موفق شده‌اند فریاد مظلومیت خود را در سراسر جهان به صدا در بیاورند.

احساسات مسلمانان جریحه دار شده

به گزارش ایانا، اسحاق جهانگیری در حاشیه راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه روز قدس امسال از حساسیت بیشتری برخوردار است، اظهار کرد: امام راحل این روز را برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین که 70 سال کشورشان توسط رژیم اشغالگر قدس، اشغال شده و در زیر شدیدترین شکنجه‌ها و رفتارهای ضد انسانی هستند، نامگذاری کردند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه مردم فلسطین موفق شده‌اند فریاد مظلومیت خود را در سراسر جهان به صدا در بیاورند ادامه داد: امسال رئیس‌جمهور آمریکا اقدام عجیبی انجام داد و سفارت این کشور را به قدس منتقل کرد که فکر می‌کنم این کار موجب شد احساسات مسلمانان جریحه دار شود و آنها با حساسیت بیشتری در این مراسم شرکت کنند. مردم ایران که همواره طرفدار مظلوم بودند در این مسیر پیشگام هستند و همین حضور مردم در روز قدس بیانگر این مساله است.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین درباره اقدام ایران برای مقابله با تحریم‌های آمریکا تصریح کرد: دولتمردان آمریکا وارد یک اشتباه تاریخی شده‌اند و برخلاف روال همیشه که پایبند مقررات بین‌المللی بوده‌اند، توافق بین‌المللی را به صورت یک طرفه نقض کرده و تحریم‌های ظالمانه‌ای علیه ملت ایران وضع کردند، اما باید بدانند مردم ایران 40 سال تجربه تحریم‌های‌ آمریکا را دارند و برای هر شرایطی خود را آماده کردند.

وی خاطر نشان کرد: دولت هم برنامه ریزی دقیقی براساس شرایط جدید کشور دارد که مردم باید از این شرایط کشور مطلع باشند و ما هم سعی می‌کنیم در حد توانمان شرایط را برای مردم تشریح کنیم. حتما با اتکا به مردم کشورمان قادر خواهیم بود تا با سربلندی از این تحریم‌ها بیرون بیاییم. آمریکایی‌ها آبروی خود را در دنیا بردند و مردم ما هم عکس العملی مناسبی به آنها نشان خواهند داد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید