Iranian Agriculture News Agency
9 نکته در سفر از زبان مهمانداران هواپیما
مهمانداران هواپیما کسانی هستند که همیشه در سفرند. سفر کردن به‌نوعی بزرگ‌ترین بخش زندگی آن‌ها را تشکیل می‌دهد. این افراد بیش از 80 ساعت از ماه را در سفر می‌گذرانند.

پس اگر بخواهیم نکته‌ای درباره سفر بدانیم، چه کسی بهتر از مهمانداران هواپیما؟

در کافه‌گردش از تعدادی از مهمانداران باتجربه هواپیما پرسیدیم چه کنیم که سفر بهتری داشته باشیم و آن‌ها 9 نکته را با ما درمیان گذاشتند:

خدمات بیشتری از مهمانداران بخواهید

مهمانداری با 20 سال سابقه:

بیشتر مردم تمایل دارند در قسمت جلویی هواپیما صندلی بگیرند تا مثلاً به در خروجی نزدیک‌تر باشند اما اگر در قسمت عقبی بنشینید خدمات بهتری می‌گیرید. دلیلش ساده است: ما خیلی اوقات از تماس‌های جلوی هواپیما چشم‌پوشی می‌کنیم، چون اجرا کردن یک درخواست به معنای اجرا کردن چندین درخواست دیگر است و ما همیشه به‌اندازه کافی بالش یا مسواک اضافی در هواپیما نداریم.

مهماندار-کافه‌گردش

با اتوی مو زمان بخرید

مهمانداری با 30 سال سابقه:

اگر عجله دارید و لباستان اتو نخورده است، از اتوی مو استفاده کنید!

مهماندار-کافه‌گردش

ملحفه هتل تمیز نیست

مهمانداری با 19 سال سابقه:

روی ملحفه هتل نخوابید؛ قبلاً کسی روی آن‌ها خوابیده است. همیشه در چمدان جایی برای ملحفه در نظر بگیرید و ملحفه مخصوص به خود را همراه ببرید.

مهماندار-کافه‌گردش اتاق هتل را تاریک نگه‌دارید

مهمانداری با 15 سال سابقه:

همیشه پرده‌های اتاق هتل را باز نگه‌دارید که فضا تاریک باشد. این‌طوری راحت‌تر می‌خوابید.

مهماندار-کافه‌گردش اگر سرما خورده‌اید سفر نکنید

مهمانداری با 17 سال سابقه:

اگر سرماخوردگی شدیدی دارید از سفرهای هوایی اجتناب کنید. ممکن است پرده گوشتان آسیب ببیند و شنوایی‌تان را از دست بدهید. این اتفاق برای من یک‌بار افتاد-برای یک هفته کر شدم و درد کشیدم.

[ بیماری‌ها و مشکلات احتمالی در سفرهای هوایی ]

مهماندار-کافه‌گردش

از نوزادان دوری کنید

مهمانداری با 20 سال سابقه:

نمی‌توانید یک نوزاد را برای گریه کردن سرزنش کنید اما می‌توانید راهی پیدا کنید تا تحملش آسان‌تر شود. در هواپیما پارتیشن‌هایی مخصوص نوزادان وجود دارد. سعی کنید جایی را رزرو کنید که از این پارتیشن‌ها دور باشد.

[ چند توصیه مهم درمورد سفر با نوزادان و کودکان ]

مهماندار-کافه‌گردش خستگی سفر

مهمانداری با 15 سال سابقه:

بهترین راه برای رفع خستگی سفر با هواپیما یک ساعت چرت زدن است؛ ولی فقط یک ساعت نه بیشتر. وسایل الکترونیکی را کنار بگذارید، یک فنجان چای بنوشید، کمی مطالعه و یک چرت قیلوله.

مهماندار-کافه‌گردش استفاده بیشتر از فضا

مهمانداری با 1 سال سابقه:

نکته مورد علاقه من در سفر فن لوله کردن لباس‌هاست. گاهی اوقات من تا 3 هفته از خانه دورم و با لوله کردن لباس‌ها به جای تا کردن آن‌ها از فضای داخل چمدانم استفاده بهتری می‌کنم.

[ چطور در کمتر از 10 دقیقه چمدان ببندیم؟ ]

مهماندار-کافه‌گردش

ارتقاء بگیرید

مهمانداری با 1 سال سابقه:

بعضی از شرکت‌های هواپیمایی قبل از پرواز امکان ارتقاء بلیت با قیمت کمتر را دارند پس سعی کنید همیشه زودتر از وقت معمول به فرودگاه بروید که از این امکان استفاده کنید. (همه شرکت‌های هواپیمایی هم‌چین امکانی ندارند.)

مهماندار-کافه‌گردش


انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید